Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Po stopách ztracených civilizací


V době internetu jsou všechny informace dostupné na jedno kliknutí. Kdykoli si tak můžete prohlédnout obrázky staveb a měst, které nám odkázaly starověké civilizace. Pokaždé, když něco vidíte na obrázku, je to však jiný zážitek naživo. To platí i o městech a stavbách civilizací, které již zanikly. Připravili jsme pro vás výběr těch nejpozoruhodnějších míst, která můžete navštívit.

Po-stopach-ztracenych-civilizaci-(1).jpeg

Teotihuacán

Klenot starověké Mezoameriky. Starobylé pyramidy tohoto města, které se nachází severně od Mexico City, jsou "městem bohů", kde se setkává nebe a země. Mohutná pyramida Slunce a Měsíce je trvalým svědectvím zašlé aztécké kultury a architektury.

Město je proslulé svými rozsáhlými obytnými čtvrtěmi, takzvanou "Cestou mrtvých" a nesčetnými dochovanými nástěnnými malbami.

Pompeje

Pompeje, kdysi kvetoucí město starověké Římské říše, byly zničeny výbuchem Vesuvu v roce 79 n. l. Město bylo zcela zatopeno obrovskou masou sopečného popela a vulkanického prachu. Město bylo objeveno téměř náhodou v 16. století při stavbě regulačních prací na řece Sarno. Rozsáhlé archeologické vykopávky začaly v roce 1748 a dnes jsou ulice rozsáhle zdokumentovaného a vykopávkami prozkoumaného města opět průjezdné.

Patří k nejnavštěvovanějším italským turistickým cílům a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Je fascinující a zároveň šokující navštívit město, které bylo zničeno před téměř dvěma tisíci lety, zamrzlé v čase, s otiskem lidí, kteří ho kdysi obývali.

Machu Picchu

Machu Picchu, klenot incké říše, se nachází v peruánských Andách. Město je téměř zahaleno v mracích a nabízí bezkonkurenční panorama okolní krajiny.  O vyspělých inženýrských a astronomických znalostech Inků svědčí do kamene vytesané stavby a terasy.

Město založené kolem roku 1450 bylo obydleno sotva sto let a jeho obyvatelé jej opustili kolem roku 1570. Na 400 let bylo ponecháno napospas přírodě a znovuobjeveno bylo až v roce 1911. Žulové kvádry, dokonale vybroušené a bezchybně osazené, jsou i na dnešní poměry impozantním dílem.

Návštěva těchto úchvatných památek světového dědictví vám poskytne zážitek na celý život. Než se však vydáte na cestu, nezapomeňte se ujistit, že máte správné cestovní pojištění!