Podmořská města - mýty a realita


Myšlenka podvodních měst je v mysli mnoha lidí, pravděpodobně z velké části díky Atlantis. Co z těchto příběhů je však skutečnost a co mýtus? Můžeme uspořádat výlet a navštívit jedno z těchto podmořských měst?

Podmorska-mesta-myty-a-realita-(1).jpg

Tajemství Atlantidy

Jméno a příběh Atlantidy zná téměř každý, ale o pravdivosti tohoto příběhu se pochybuje. Legenda o městě Atlantida se poprvé objevila v díle starořeckého filozofa Platóna a od té doby mnohé zaujala. Původní prameny i historické pozadí vzniku města jsou předmětem sporů. Dosud se nikomu nepodařilo prokázat jeho existenci.

Dwarka - legenda se setkává se skutečností

V hinduistické mytologii hraje Dwarka důležitou roli jako město božstva Krišny. Ztracené město Dwarka má také fascinující historii, ale archeologové našli také mnoho důkazů a úspěšně vykopali části města! Dwarka je zajímavým příkladem setkání starověké mytologie se skutečností.

Poblíž Dwarky našli potápěči mnoho měst, která se v průběhu věků potopila, a poskytují tak potápěčům skutečně fascinující zážitek.

Port Royal

Jedno z nejtemnějších a nejznámějších pirátských měst bylo obýváno až do 17. století. V roce 1692 však zemětřesení o síle 7,5 stupně Richterovy škály způsobilo jeho sesunutí do moře, kde se dodnes nachází v relativně dobrém stavu.

Lion City

Čínské Shi Cheng neboli Lví město je považováno za nejkrásnější podmořské město na světě. Město, které bylo založeno před 2200 lety a rozkládá se na ploše 62 fotbalových hřišť, je ve výjimečně dobrém stavu, neboť nebylo zatopeno zemětřesením ani přírodní katastrofou. Čínská vláda zatopila údolí, v němž se nachází, aby zde postavila vodní elektrárnu. Výsledkem jsou stovky ostrovů v dnešním jezeře Qiandao a toto ohromující město se nachází na jednom z nich.

Kleopatřin palác

U pobřeží Alexandrie se nachází část města, která se pravděpodobně potopila před 1500 lety, rovněž v důsledku zemětřesení. Archeologové se na základě svých výzkumů domnívají, že zde byl nalezen také Isidin chrám, a předpokládají, že se v této oblasti nachází také Kleopatřina hrobka.

Než se vydáte vstříc dobrodružstvím a vzrušujícím příběhům, nezapomeňte si sjednat správné cestovní pojištění!