Potápění v Itálii


Itálie je známá svými jedinečnými přírodními poklady, protože se pyšní jak zasněženými vrcholky hor, tak i písečnými plážemi. Navíc jde o historicky a kulturně bohatý region, jehož gastronomie je světově proslulá. Najdete tady i nespočet krásných míst pro potápění.
Potapeni-v-Italii-(1).jpgHranice Itálie se rýsují ve tvaru boty, jako by tím naznačovaly, že byla Itálie oporou rozvoje evropských civilizací. Italská pobřeží nabízí vynikající možnosti potápění, při kterém můžete objevit skutečnou krásu podmořského světa.

Potápění se v dnešní době stává stále populárnějším sportem, není divu, protože nabízí mimořádně vzrušující zážitky. Příjemně teplé a křišťálově čisté vody Jaderského moře a Středozemního moře poskytují ideální podmínky pro potápění. Nejideálnější období je mezi dubnem a listopadem.

V pobřežních vodách Itálie je co zkoumat. Dlouhá a pestrá historie země a její role v obchodu mají za následek bezpočet podvodních vraků. V hloubce přístupné potápěčům lze nalézt staré i moderní lodě a letadla z druhé světové války.

Nejoblíbenější potápěčské lokality

Pokud máte rádi atmosféru ostrovů, tak v okolí věhlasného ostrova Elba najdete skvělé atrakce. Viditelnost pod vodou v oblasti je vynikající, až 20 metrů. V této potápěčské lokalitě naleznete pod vodou například i štíry a humry.

Lákavá místa pro potápění jsou i podél pobřeží Sardinie. Fauna i flora obklopující tento ostrov ve Středozemním moři, který se nachází mezi Tuniskem a Korsikou, je mimořádně pestrá a bohatá. Zajímavé jsou i jeskyně a majestátní útesy.

Pobřeží u Sorrenta, města, které se nachází asi 50 km od Neapole, na pobřeží Amalfi, je také perfektní volbou pro ty, kdo milují potápění. Sorrento patří mezi nejkrásnější letoviska v Itálii. Podle bájí právě tady vábily Sirény krásným zpěvem námořníky k pobřeží, aby se jejich lodě roztříštily o skryté útesy. Díky sytě modré, křišťálově čisté vodě tady vydržíte pod vodou dlouhou dobu.

Výborné možnosti potápění nabízí i pobřeží sopečného ostrova Ustica, který se nachází v Tyrhénském moři. Ostrov je díky své bohaté přírodě mořskou rezervací. V jeho blízkosti jsou podvodní tunely a jeskyně. 

Abyste prožili bezstarostnou dovolenou, dbejte na cestovní pojištění! V případě potápění a jiných extrémních sportů je skutečně potřeba.