Proč jet do Nepálu


Nepál, klenot Himálaje, kde se prolíná příroda a kultura. Kde se snoubí aspekty života, které se jinde objevují jen zřídka. Pokud máte rádi dobrodružnou stránku života, duchovní zážitky nebo prostě jen dechberoucí přírodní krásy, pak je čas navštívit Nepál!

Proc-jet-do-Nepalu-(1).jpg

Nejsilnější argument pro Nepál

Prvním a nejzřetelnějším argumentem pro cestu do Nepálu je Himálaj. Krajina i možnosti trekingu jsou bezkonkurenční. Nachází se zde také Mount Everest, nejvyšší vrchol světa, ale trekové trasy nabízejí různé stupně obtížnosti, takže by si nikdo neměl nechat ujít požitek z horolezectví.

Historie a kultura v Nepálu

Nepál má bohaté kulturní dědictví s mnoha chrámy, kláštery a posvátnými místy. Hlavní město Káthmándú, kde se tradice snoubí s modernou, je plné fascinujících architektonických děl a kulturních památek. Středověká města Patan a Bhaktapur také fascinují návštěvníky svou staletou historií. Samozřejmě je ideální i pro duchovní cestovatele, protože kláštery zasazené v kopcích nabízejí jedinečné zážitky. Nejvýznamnějším náboženstvím je hinduismus (do roku 2006 byl také státním náboženstvím), ale najdeme zde i buddhismus, kirant (forma místního satanismu), muslimy a křesťanské věřící.

Přátelští a otevření Nepálci

Jedinečný zážitek vám přinesou také vřelí a přátelští obyvatelé Nepálu. Zdejší lidé vítají turisty s vřelým srdcem a jsou ochotni se podělit o svou kulturu a tradice. Můžete se zúčastnit místních slavností, ochutnat tradiční nepálská jídla a seznámit se s dávnými rituály a náboženskými zvyky.

Krásná příroda

Za Himálajem se rozprostírá spousta přírodních divů. Přírodní rezervace jsou domovem bohaté fauny a flóry. Národní park Chitwan je domovem slonů, tygrů, nosorožců a mnoha dalších druhů. Můžete si uspořádat treky džunglí nebo se projet na hřbetě slona.

Nepál je kouzelná země, kde si každý najde to své. Návštěvníci si odnesou jedinečné zážitky a vzpomínky na celý život. Pokud toužíte po vzrušujících dobrodružstvích, fascinujících kulturách a úchvatných přírodních zázracích, vydejte se do Nepálu - místa, kde se setkává srdce a duše. Nezapomeňte však na jednu věc - před cestou se ujistěte, že máte správné cestovní pojištění!