Proto se vydejte na benátský karneval!


O benátském karnevalu slyšel snad každý. Je to jedinečná slavnost, která už po staletí přitahuje lidi z celého světa a patří k nejznámějším na světě. To je však vzhledem k jeho jedinečnému historickému a kulturnímu významu naprosto pochopitelné.

Proto-se-vydejte-na-benatsky-karneval!-(1).jpg

Počátky

Historie benátského karnevalu sahá až do středověku. Tradice karnevalu byla poprvé zaznamenána v 11. století, ale jeho skutečný rozkvět nastal v 17. a 18. století. Bohatí i chudí, šlechta i měšťané, měšťané i návštěvníci slavili společně, aby zapomněli na každodenní starosti a oddali se radosti z osvobození.

Tradice nošení masek původně sloužila k zakrytí hierarchie mezi společenskými vrstvami. Pod maskami mohl být kdokoli kýmkoli, takže karneval byl skutečnou oslavou rovnosti a shody. V moderní době se nošení masek stalo spíše výrazem zábavy a kreativity a v dnešní době je téměř každý oblečen do nějakého jedinečného kostýmu nebo dekorace.

Kdy se koná?

Karneval se koná v zimě, nejčastěji koncem ledna nebo začátkem února. Pevné datum však není stanoveno, protože vždy závisí na Velikonocích. Díky této události je v již tak živém městě rušno, ulice a náměstí zaplňují lidé v nádherných maskách a kostýmech. Jedinečná a kouzelná podívaná učinila z této události kultovní událost a každý se pravděpodobně setkal s fotografiemi, které zde byly v té či oné podobě pořízeny.

Proč se vydat na benátský karneval?

Odpověď je jednoduchá: kvůli okouzlujícímu a jedinečnému zážitku, který tato událost nabízí. Karnevalový shon vás přenese zpět v čase. Tradiční kostýmy a masky věrně evokují zlatý věk minulosti, téměř na vás dýchne kouzlo historie.

Pohled na muže v maskách plující mezi gondolami, honosné paláce a mosty, tradiční italská jídla a nápoje, atmosférické koncerty a představení - to vše přispívá k nezapomenutelnému zážitku. Benátský karneval je příležitostí pro starší lidi i pro mladé lidi, aby se stali součástí kouzelného světa a zábavy.

Cestovní pojištění! Jedině tak si užijete plnohodnotnou a pohodovou oslavu!