Setkání minulosti se současností ve Valencii


Valencie je třetím největším španělským městem na pobřeží Středozemního moře. Také je hlavním městem autonomní oblasti Valencie a provincie Valencie. Jeho název, který v latině znamená "pevnost", pochází ze starověkého jména Valentia. Toto krásné město nabízí velké množství zajímavostí. Historické a moderní čtvrti se zde vzájemně propojují tak, že tato kontrastní dichotomie působí velmi přirozeně.

Co se týče kulturních památek, Valencie je velmi zajímavé město. Mezi oblíbené atrakce patří nádherná bazilika, městská brána Torres de Serranos, burza hedvábí a Casco Antiguo. Pokud chcete spatřit něco neobvyklého, navštivte starou, ale zrenovovanou centrální tržnici, Město umění a Oceánografické ocenario či býčí arénu z 19. století.

Tato informace mezi turisty není moc známá, ale Valencie je rodištěm paelly. Paella ve Valencii je oblíbeným jídlem a skládá se z rýže a mořských plodů. Také zde máte možnost ochutnat tradiční paellu, kdy mořské plody jsou obvykle nahrazeny králíkem, kuřetem nebo kachnou.  

Středomořské palmy, pomerančové háje a květinové zahrady dělají z ulic a parků skvělé místo pro příjemnou procházku po obědě nebo při západu slunce. Valencijské pobřeží nabízí pláže s jemným bílým pískem. Na plážích také není příliš mnoho turistů, tím pádem se můžete opalovat a koupat bez davu lidí. Teplé a slunečné počasí z města v průběhu let udělalo dovolenkový ráj.

Za zmínku stojí, že Valencie není tak populární jako jiná velká španělská města, takže ubytování v tomto městě je výrazně levnější. Kromě mnoha nádherných a výjimečných památek se můžete těšit na přátelskou a příjemnou atmosféru a také vyšší bezpečnost města.

Letní počasí ve Valencii je samozřejmě pro dovolenou jako stvořené, dny jsou teplé a slunečné, teploty často dosahují 30°C  a voda v moři má obykle až 26°C. Přestože v říjnu spadne nejvíce srážek, nejedná se o obvyklé depresivní podzimní počasí. Pokud chystáte dovolenou v tomto podzimním období, rozhodně se nenechte od cesty odradit. Průměrná roční teplota ve Valencii je 20°C, což je způsobeno teplejším středomořským podnebím.

Předtím než sbalíte své kufry a vyrazíte do Valencie na skvělou dovolenou, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění!