Spolehlivá cestovní kancelář


Chcete sejmout tíhu plánování dovolené z ramen? Nebojte se kontaktovat příslušnou cestovní kancelář, aby vše zařídila za vás. Vyberte si ale kvalitní cestovku a ověřte si ji. Jak takovou najít?
Spolehliva-cestovni-kancelar-(1).jpgNejlevnější nabídka nemusí být nutně nejlepší! Ujistěte se, že jste vybrali důvěryhodnou cestovní kancelář. Minimalizovat riziko můžete tak, že se podíváte na cestovní nabídky nejoblíbenějších cestovních kanceláří a k jednotlivým nabídkám vyhledáte recenze cestovatelů, kteří výlety absolvovali. 

Výběrem spolehlivé cestovní kanceláře si mimo jiné zajistíte, že v případě změn ze strany poskytovatele služeb můžete od smlouvy odstoupit a nechat si vrátit zaplacenou částku i s úroky. 

Existují případy, které ze zákona osvobozují cestovní kancelář od placení náhrady. Jsou to situace vyšší moci, například stávka zaměstnanců na letišti. Vyšší moc je z právního pohledu výjimečná situace spočívající v mimořádné, nepředvídatelné události, která způsobí škodu. Za tu ale provozovatel neodpovídá, protože jde o okolnost vylučující odpovědnost, například živelní pohroma, revoluce, stávka apod. 

Další skutečnost, kdy nebudete mít nárok na náhradu je situace, kdy nelze splnit podmínky smlouvy vlastní vinou, například zmeškáte letadlo nebo placený program. Cestovní kancelář v takových případech není povinna vyplatit výši kompenzace. Důležité je ale vědět, že cestovka je přesto je povinna vám pomoci, pokud to potřebujete, proto s ní buďte v kontaktu, pokud se v takové situaci ocitnete.

Poté, co si vyberete cestovní kancelář a svěříte jí organizaci cesty, si pohlídejte  proces uzavření cestovní smlouvy. Před podpisem si vše pečlivě prověřte. Důležité je zkontrolovat, k čemu smlouva zavazuje vás a k čemu cestovní kancelář. A pokud se vám cokoliv nebude zdát, nebojte se ozvat. Podívejte se, zda výsledná cena již zahrnuje daně a poplatky nebo podobné výdaje.

Pokud jste našli tu pravou cestovní kancelář a máte v pořádku podepsanou cestovní smlouvu, nezapomeňte na cestovní pojištění, které poskytuje ochranu i před dodatečnými riziky, jako je zrušení letu nebo zpoždění zavazadel.