Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Svatba u moře


Svatební den bývá jeden z nejkrásnějších v životě. Je naplněn láskou a radostí. Už vás napadlo strávit ho na pláži u moře? Jestli vás láká vůně dálek, nic vám nebrání uskutečnit svoji svatbu v zahraničí. Co všechno taková organizace svatby u moře obnáší a jakou destinaci si vybrat? 

Svatba-u-more-(1).jpegJestli si pro svou svatbu vyberete cestovní či svatební agenturu a nebo ji budete organizovat na vlastní pěst a s pomocí přátel, je na vás. Každá z variant má své pro a proti. Chcete-li si svatbu užít bez nervozity a zařizování, pak je právě agentura tou správnou volbou. Bude za vás komunikovat s úřady, vyřizovat povolení, překlady dokumentů, výzdobu, hostinu a kompletní servis. Samozřejmě ale musíte počítat s tím, že za tyto služby zaplatíte. Sami si svůj den můžete zorganizovat za nižší cenu. Ale myslete na to, že rezervovat si místo a najmout oddávajícího, třeba na pláži, je třeba řešit dlouho dopředu a nemusí to být jednoduché. V některých zemích jsou přímo určená místa, kde se smí oddávat a jinak to nejde.

Ideální volba je požádat pomoc přátele a nebo příbuzné v tamní zemi. Jistě vás v případě potřeby neodmítnou a podají vám pomocnou ruku. Mohou vám pomoci vyjednat místo a oddávajícího, doporučit bydlení či místní podniky s dobrým cateringem apod.

Moře, písek, západ slunce, co více si pro váš pohádkový den přát? A jaká svatební místa jsou pro obřady na pláži ideální? Mezi nejoblíbenější svatební destinace posledních let patří Mauricius, Seychely a Kuba. Romantické svatby se konají i na řeckém ostrově Santorini. Na nejkrásnějších plážích v Karibiku, na Havaji, Floridě, Mauriciu, Seychelách či Bali je možné mít právně platný obřad. V některých zemích, např. Maledivy, je možný obřad pouze symbolický.

Je svatba v zahraničí platná i u nás? Záleží na destinaci, kterou si pro váš svatební obřad vyberete. Pokud jste pro svatbu v zahraničí pevně rozhodnuti, kontaktujte příslušnou matriku, kde vám potvrdí platnost sňatku v České republice. Kromě toho myslete na dokumenty, které s sebou budete potřebovat a budete je muset přeložit do angličtiny (případně i do jazyku země, kde se budete brát): rodný list, oddací list z předchozích svateb (jste-li rozvedený/á), rozsudek o rozvodu (jste-li rozvedený/á), úmrtní list (jste-li vdovec/vdova), vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství (vydává matrika).

Svatba u moře je zpravidla zážitkem pro samotné snoubence. Rodina se většinou neúčastní z důvodu finanční náročnosti. Pokud se chcete vydat na romantický výlet a uzavřít sňatek sami dva a jste smířeni, že rodina s vámi nemůže zážitek sdílet, tak můžete vybrat vaši srdeční destinaci a vychutnat si svatbu u moře plnými doušky. A než si sbalíte svatební šaty a oblek, nezapomeňte na cestovní pojištění!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']