Svět Ferrari v Abú Dhabí


Ferrari World je zábavní park na ostrově Yas v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Je jediný svého druhu na světě. Najdete tady množství tematických atrakcí, včetně nejrychlejšího kolotoče světa. Park se otevřel v roce 2010 a od té doby tudy prošlo nespočet návštěvníků.

Svet-Ferrari-v-Abu-Dhabi-(1).jpegTrávíte dovolenou v Abú Dhabí? Zajeďte se podívat na Ferrari World Abu Dhabi. Jde o ráj rychlých aut. Čeká vás tady řada atrakcí, kterým je rychlost vlastní. Připoutejte se, nasaďte si helmy a připravte se... teď! Nejrychlejší kolotoč na světě vás roztočí během pěti sekund na 240 kilometrů. Jmenuje se Formula Rossa (Rudá formule) a při jízdě na tomto více než padesátimetrovém kolotoči si budete připadat jako opravdový závodník stáje Ferrari.

Jste připraveni na rychlý závod směrem k nebi? Přijměte místo jako testovací jezdec v autě Ferrari a zažijte na horské dráze Turbo Track neopakovatelný zážitek nulové gravitace, který vás vystřelí obrovskou rychlostí k nebi a zase zpátky. 

Dovolená v Abú Dhabí může být velmi dobrodružná. Ve světě Ferrari totiž najdete i atrakci Flying Aces, neboli česky Létající esa. Je inspirovaná legendárním Francescem Baraccou, nejlepším italským stíhacím pilotem první světové války. Horská dráha vás vyveze do více než šedesátimetrové výšky, což z ní dělá nejvyšší horskou dráhu na světě. 

Na své si přijdou i nejmenší děti, které mohou vyzkoušet 4D cestu, na kterou je vezme místní závodník Nell a na kterou jen tak nezapomenou. Na atrakci Speed of Magic, česky Rychlosti magie, se děti budou potápět v oceánech, poletí přes útesy, budou prozkoumávat ledové jeskyně a další přírodní krásy. Dokonalá technologie jim umožní zažít změny teplot, vlhkosti i světla.

Chcete si vyzkoušet i sportovní vůz? Není problém. Umožní vám to atrakce Fiorano GT Challenge. Můžete na ní probudit své soutěživé já. Model F430 Spider je ideální pro akční závody. Verze se sklápěcí střechou vycházející z verze kupé vám nabídne ten pravý zážitek ze sportovního vozu. Okruh je inspirovaný reálným seriálem závodů sportovních GT vozů. 

Svět Ferrari v Abú Dhabí nabízí skutečné závodní zážitky. Před odjezdem na start závodu si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. A jestli jedete s rodinnou, můžete využít výhod rodinného pojištění.