Tipy týkající se používání vody z kohoutku


Mnoho lidí v některých zemích si neuvědomuje, kolik voda z kohoutku může obsahovat látek, které mohou poškodit naše zdraví. Nepokazte si dovolenou tím, že se neinformujete o konzumaci vody z kohoutku, a nedostanete se do problémů!

Tipy-tykajici-se-pouzivani-vody-z-kohoutku-(1).jpgPřestože v zemích EU platí přísná pravidla pro kontrolu nezávadnosti pitné vody, WHO nás varuje, abychom byli opatrní, když v cizí zemi hasíme žízeň vodou z kohoutku. Nejjednodušším řešením by samozřejmě bylo pít po těchto několik dní vždy balenou vodu, ale i v takovém případě je třeba mít se na pozoru - pokud si nedáme pozor, snadno se nám do těla dostane potenciálně nekvalitní voda.

Nejlépe uděláte, když se nejprve podíváte na webové stránky konzulárního úřadu země, kterou chcete navštívit, a zjistíte, zda je voda z kohoutku vhodná. Je lepší vědět, co můžete během dovolené očekávat, než být po příjezdu překvapeni. Pokud zjistíme, že v místě, kam jedeme, se kohoutková voda nedoporučuje, můžeme se na to připravit tím, že si podle toho zabalíme cestovní výbavu, abychom si v případě, že se nám náhodou dostane do těla voda z kohoutku, mohli s problémem poradit.

A i přes naši snahu se to může stát, ať už jde o kostku ledu z kohoutkové vody nebo doušek vody omylem spolknutý při čištění zubů, ne vždy tomu můžeme zabránit. Je těžké opustit návyky, které doma považujeme za samozřejmost, a máme tendenci zapomínat, že i ty nejzákladnější činnosti u nás mohou být pro naše zdraví nebezpečné. Horké nápoje jsou dnes o stupeň bezpečnější, proto se vyplatí vodu převařit, aby se v ní zničila většina bakterií. Prospěšná může být také kúra probiotik před cestováním, která zabrání infekci a nepříjemným dnům.

Co když jste ale vypili nějakou tu nekvalitní vodu z kohoutku? Mnoho lidí v tomto případě přísahá na alkohol, který sice skutečně zmírňuje příznaky, ale zároveň odvádí z těla tekutiny, což je opak toho, co potřebujeme. Kromě toho je klíčová správná strava a používání žaludečních antiseptik, ale zdravotnictví většiny zemí je na tento problém připraveno, takže se v krajním případě nebojte vyhledat lékaře, pokud se po vodě necítíte dobře.

Uzavření rodinného cestovního pojištění před cestou je důležitým krokem, který vám může usnadnit situaci, pokud budete v cizí zemi potřebovat lékařské ošetření.