Trendy zahraniční cesty v roce 2022Od jara 2020 rychlé šíření epidemie koronaviru změnilo náš každodenní život. Kvůli omezením a bezpečnostním opatřením jsme necestovali a trávili většinu času ve svých domovech a mnozí z nás byli velmi znepokojeni světovou situací. Otázku typu kdy mohu znovu cestovat nebo je bezpečné v tuto dobu cestovat si pokládalo mnoho z nás. Je důležité si vždy uvědomit aktuální epidemickou situaci v každé zemi a konkrétní pravidla země. S aktuálními informacemi Vám pomohou oficiální webové stránky Ministerstva zahraničních věcí České republiky. 

Jak ale bude cestovní ruch vypadat v následujících měsících? Jak se mění cestovní návyky? Podle průzkumu se nové trendy zaměřují na takzvané spontánní cestování a zvýšené potřeby rekreace a odpočinku. 

Výsledky studie společnosti Hotels.com ukazují, že se toto zdlouhavé období, ve kterém musely být v mnoha zemích zrušeny dovolené, nevyhnutelně odráží v budoucí volbě cestovatelů.
V našem článku jsme sepsali několik tipů na místa, která jsou ideální pro odpočinek a načerpání síly!

Dubaj

Dubaj je nejlidnatější a druhé největší město ve Spojených arabských emirátech. Nachází se na jižním břehu Perského zálivu, na Arabském poloostrově. Podle několika zpráv existuje město nejméně 150 let. Dubaj se stala známou světu díky nesčetným inovacím, futuristické a velkolepé architektuře a také díky vynikajícím sportovním událostem. Mezi hlavní atrakce Dubaje patří Burj Al-Arab, Burj Khalifa, nejvyšší budova světa, přístav 23 a věž Infinity Tower. Město charakterizuje Palm Jumeirah, umělý ostrov, který vypadá jako palma. Dubai Mall je jedním z největších nákupních center. Na milovníky koupání zde čekají městské exotické pláže s jemným pískem a azurovou mořskou vodou. Rozmanitost dubajské kuchyně odráží kosmopolitní povahu její společnosti.

Tel Aviv

Vždy živé a vzrušující Tel Aviv-Jaffa je druhé největší město v Izraeli, které se nachází na pobřeží Středozemního moře. Město je hospodářským a kulturním centrem země. Tel Aviv je moderní, dynamická a multikulturní metropole, obecně charakterizovaná jako tolerantní, sekulární a liberální, přesto materialistické a hedonistické město, na rozdíl od Jeruzaléma, který je považován za svaté město. Někteří říkají: „Zatímco se Jeruzalém modlí, Tel Aviv hraje“. Toto město je centrem největší izraelské aglomerace Gus Dan, která měla na konci roku 2010 téměř čtyři miliony obyvatel a v severojižním rozsahu zahrnuje Nethan a Ashdod. Hlavními atrakcemi tohoto slunného města jsou Jaffa, staré město, středomořské pláže Tayelet a Frishman, bulvár Rothschild, městské obchodní a turistické centrum, Derech Dizengoff, kde se střídají obchody a restaurace. V Tel Avivu na všechny věkové kategorie čekají fantastické výstavy, pestré programy a nezapomenutelná, gurmánská gastronomická dobrodružství. Dalším benefitem je příjemně teplé počasí v každém ročním období.

Santorini

Santorini je sopečné souostroví v Egejském moři. Je součástí Řecka, asi 200 km jihovýchodně od Athén. Je to nejjižnější člen souostroví Kyklady. Santorini je v podstatě pozůstatek vulkanické erupce, která zničila tehdejší osady na původně jediném ostrově a tím se vytvořila současná kaldera, která je z velké části naplněna vodou. Díky své velkolepé kráse a pulzujícímu nočnímu životu se ostrovy staly jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v Evropě. Starověké město Théra se nachází 360 metrů vysoko na hoře Mesa Vouno. Santorini je klenot Řecka. Tato malá šperkovnice je všemi oblíbená, disponuje úžasnými bílými domy, azurovými střechami a pohádkovým výhledem na moře, které okouzlí každého. Po sopečné erupci získala tvar sopečného půlměsíce. Na ostrově se pořádá sopečná prohlídka, kde můžete vidět dodnes fungující sopku. Ostrov Santorini má mnoho krásných malých měst s dokonalými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou. Západ slunce v Oii můžete obdivovat v jedné z místních restaurací nebo mezi domy na vrcholu kopce, ale z Fira jsou také nádherné výhledy. Nenechte si ujít ani caldera bary na Santorini, kde můžete ochutnat místní speciality. Santorini je skvělou destinací pro každého, kdo hledá odpočinek, dobrodružství a fantastické výhledy.


Pokud se rozhodnete, že se vydáte na cestu, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění od Axy!