Úchvatná Kappadokie


Kapadocie je region v Malé Asii, který je na jihu ohraničen pohořím Toros, na severu Černým mořem a na východě řekou Eufrat. Kapadocie byla historicky již od doby kamenné domovem mnoha civilizací. Na základě této struktury zde vzniklo nespočet skalních osad, domů, klášterů, kostelů, kaplí a podzemních měst.

Vyhlášená Kappadokie je známá zejména svou pohádkovou krajinou, jeskynními obydlími, pozoruhodnými skalními útvary a nejčastěji stovkami horkovzdušných balonů, které se každé ráno při východu slunce vznášejí na obloze. Není divu, že vzlet horkovzdušným balonem v Kappadokii se stal jedním z nejvyhledávanějších zážitků na světovém seznamu. Doporučujeme uskutečnit tento zážitek při východu slunce, protože vznášení se v horkovzdušném balonu nad historickými jeskynními obydlími města Goreme ve společnosti více než 100 dalších balonů zároveň v kombinaci s východem slunce nabízí kouzelné a dechberoucí výhledy. Každoročně si v Kappadokii užije let horkovzdušným balonem více než půl milionu lidí.

V Kappadokii je však možné navštívit i další místa, například Údolí růží. Pískovcové minerály v neuvěřitelných skalních útvarech v této oblasti mají narůžovělý odstín, který je s postupujícím dnem stále působivější a vrcholí při západu slunce, kdy slunce svítí přímo na údolí Rose Valley.

Další oblíbenou atrakcí Kappadokie je skanzen v Goreme. Stojí za to se vydat na prohlídku s průvodcem, jelikož se dozvíte mnoho nových informací a zajímavých příběhů. Při prohlídce můžete vidět starobylé malby, chrámy nebo také jeskynní domy z doby před staletími.

Za zmínku stojí také skalní hrad Ortahisar. Jde o jednu z nejlepších vyhlídek v Kappadokii s nádherným výhledem až na Uchisar a Göreme! Na úpatí hradu musíte nejprve projít dlážděnou uličkou kolem několika kaváren a vinných sklípků, kde se také můžete zastavit na vynikající víno či tureckou kávu.

Samotný výstup trvá asi 5 minut, protože se nestoupá až na vrchol, ale pouze do středu hradu. Trasa vede vnitřními jeskyněmi, žebříky a vnějšími schodišti hradu, což je skutečně dobrodružný zážitek. Těsně před západem slunce je hrad zalitý zlatavým světlem a je z něj nádherný výhled do všech stran. Je to nezapomenutelný romantický zážitek, který nelze zachytit na fotografiích. Abyste zažili tuto kouzelnou podívanou, musíte ho vidět na vlastní oči.

Vydejte se do krásné přírody Kappadokie! Než si zarezervujete vyhlídkový let balonem, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, abyste se vyhli nečekaným událostem.