Uklouznutí za 2 miliony: Příběhy našich klientů


Bazén je zákeřnější věc, než se zdá. Náš klient se o tom přesvědčil na vlastní kůži.

Co všechno může způsobit takový hotelový bazén? Jeden z našich klientů měl tu smůlu, že se mu prosluněný den na španělské Ibize během několika vteřin proměnil v drama, kterému jsme naštěstí mohli napsat šťastný konec.

swim.png

Vzduch se vlnil v tropických teplotách a pan H. relaxoval na lehátku u hotelového bazénu. Po chvíli se rozhodl zchladit se ve vodě, vstal z lehátka a vydal se k okraji bazénu. Na kluzké podlaze mu však podklouzla noha a upadl na hlavu tak nešťastně, že si zlomil 5. a 6. obratel.

V místě zranění se mu navíc vytvořil hematom a začal tlačit na míchu. Panu H. hrozily trvalé následky. Taková situace si vyžadovala okamžitý zákrok, takže byl pan H. převezen do nemocnice a operován. 

Operátoři AXA Assistance se denně informovali o jeho stavu a pokoušeli se co nejdříve zajistit jeho převoz zpátky do vlasti. Pana H. však bylo třeba nejprve zdravotně stabilizovat, proto operátoři alespoň pravidelně zjišťovali, v jakém je stavu, a informovali o všech změnách jeho rodinu. 

Pan H. byl na převoz dostatečně fit až po dvou týdnech. Vše proběhlo podle plánu, jen ten účet za převoz a ošetření se vyšplhal v přepočtu na zhruba dva a půl milionu korun. Naštěstí měl pan H. naše pojištění, takže jsme ho celý uhradili.

Kolikrát jste takhle na dovolené zevlovali u bazénu? A napadlo vás někdy, že by se vám mohlo stát něco podobného? Neriskujte a pořiďte si jako pan H. pojištění od AXA Assistance před každou cestou do zahraničí.