Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Unikátní památky Uruguaye


Uruguay je, ve srovnání s ostatními jihoamerickými sousedy, jako je například Brazílie nebo Argentina, relativně malá země. I tak tady ale najdete mnoho zajímavých míst. Cesta do Uruguaye vám umožní poznat unikátní krajinu a dobře zachovalé architektonické dědictví.

Unikatni-pamatky-Uruguaye-(1).jpegUruguay je po Surinamu druhá nejmenší nezávislá země v Jižní Americe. Jméno Uruguaye znamená v jazyce Guarani „řeka malovaných ptáků“. Je odvozeno od řeky, která protéká podél státní hranice. Vzhledem k tomu, že země byla dlouhou dobu španělskou kolonií, španělské rysy se často odrážejí v architektuře a kultuře a španělština je také oficiálním jazykem.

Unikátní památky Uruguaye najdete i v hlavním městě Montevideu. Nejznámější památkou Montevidea je Náměstí nezávislosti, kde najdete další cenné architektonické dědictví, jako je divadlo Solis, palác Salvo a městské historické brány a hradby. Oblíbenou částí hlavního města je La Rambla, což je promenáda táhnoucí se podél malebné pláže, kde můžete objevit i jednu z nejoblíbenějších uruguayských pláží Positos.

Pokud byste měli jít trochu dál od hluku města, další vyhledávanou turistickou atrakcí v Uruguayi je Punta del Este. Punta del Este je významným dovolenkovým resortem v Uruguayi a patří mezi nejnavštěvovanější dovolenkové destinace Jižní Ameriky. Je vzdáleno přibližně 140 km od hlavního města Montevideo.

Pro milovníky historie může být vhodnou destinací pevnost Svatá Terezie, kde se dozvíte o španělských a portugalských výbojích a o kultuře Uruguaye. Cestujete-li o něco dále na východ, můžete obdivovat Cabo Polonio, malou rybářskou vesnici s romantickým majákem a řvoucími lachtany.

Pro milovníky přírody je tou nejlepší volbou ostrov Lobos. Na ostrově se můžete zblízka a osobně seznámit s exotickými zvířaty, ale především s koloniemi lachtanů a tuleňů. Dalším zajímavým turistickým místem je Colonia del Sacramento. Nachází se v jihozápadní části Uruguaye a je populární díky starým, barevným budovám, inspirovaným španělskou a portugalskou architekturou. Město Del Sacramento najdete i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ať už zamíříte do kterékoli fascinující destinace, nezapomeňte si na cestu bez starostí uzavřít to správné cestovní pojištění!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']