Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Vánoční trhy v Krakově


Krakov je nádherné a velmi vyhledávané polské město. Jestli plánujete výlet do Polska, vyberte si ho k návštěvě. Nejkrásnější je v době adventu. Potkáte tady totiž velké množství svátečně naladěných návštěvníků a projít si můžete jedny z největších vánočních trhů v Evropě. 

Vanocni-trhy-v-Krakove-(1).jpgVánoce jsou pro Poláky nejvýznamnější křesťanské svátky, a tak vše, co je s nimi spojené, si udržuje neporušenou tradici. Na místních vánočních trzích se potkáte výhradně s prodejci tradičních předmětů a jídel. Ty největší vánoční trhy v Krakově najdete na Hlavním náměstí - Rynek Główny. Náměstí se vždy promění na adventní městečko, které poznáte nejen podle výzdoby a stánků, ale také podle vůně svařeného vína, jehličí a včelího vosku. V dřevěných stáncích pořídíte kvalitní polské ruční výrobky, od barevných a broušených baněk přes pletené košíky, vánoční stromečky a šperky až po vázané kytice ze sušených květin.

Polský Krakov také dokonale navodí duchovní adventní atmosféru. Navštivte chrám Panny Marie na Rynku Głównem, kde můžete obdivovat opravdový skvost – největší dochovaný gotický oltář na světě.

Objevte na Rynku i další místa, například Sukiennicu, což je dlouhá jednopatrová budova, ve které můžete pořídit tradiční jantarové šperky, sošky draka (symbolu Krakova) apod. Vánoční koledy vaše nakupování zpříjemní a na vyvýšeném pódiu u bývalé radnice si můžete prohlédnout ukázky lidových tanců. 

Krakov je také pyšným místem vzniku vzácné vánoční tradice, výrobou a výstavou tzv. krakovských szopek. Tyto barevné dřevěné „betlémy“ mohou být až dva metry vysoké a tři metry široké a jsou nejčastěji inspirovány chrámem Panny Marie nebo hradem Wawel. Slavnostní výstava se koná každoročně první prosincový čtvrtek na Rynku Głównem u sochy literáta Adama Mickiewicze. 

V centru města, ať už ve stáncích či v některé z restaurací, ochutnejte některou z místních specialit. Například koprovou polévku, boršč či grilovanou klobásu, žebírka nebo jitrnicový prejt. Polskou specialitou je bigos – pokrm z čerstvého nebo kysaného zelí, červeného masa, klobásy, uzeného bůčku, hub a koření (pepř, sůl, bobkový list). Ohřát se můžete svařeným vínem nebo čajem s třešňovou vodkou. Místní specialitou je vynikající pitný med (pozor, nejedná se o naši medovinu). 

Navštivte vánoční trhy v Krakově! Stačí si jen zařídit cestovní pojištění a můžete se těšit na atmosféru plnou vůní, chutí, historie a tradice.

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']