Vodopády Gollingi


Rakousko je pro mnohé známé především díky svým zasněženým vrcholkům a luxusním lyžařským střediskům. Země však nabízí i další přírodní zázraky. V tomto článku vám jeden z nich představíme. 

Vodopady-Gollingi-(1).jpgK impozantnímu 75 metrů vysokému vodopádu Gollingi u pramene rakouské řeky Schwarzbach se snadno dostanete z nedalekého bezplatného parkoviště. Pěší procházka lesem, zdolávání schodů a mírně se svažujících cestiček trvá asi 20 minut. Vodopád získává veškerou svou vodu z krasového pramene.  Tento přírodní úkaz je doslova ohromující na pohled a v průběhu věků inspiroval mnoho malířů. Rakouský vodopád Gollingi stojí za prozkoumání!

Jak jsme již zmínili, cestovatelé, básníci a malíři vždy rádi navštěvovali vodní atrakce. Vodopády Gollingi si kolem roku 1800 oblíbili zejména umělci a občané, kteří se v letních měsících chtěli osvěžit v zeleni, a od té doby se staly oblíbeným turistickým cílem. Pro ty, kteří dávají přednost aktivní dovolené, je jednodenní výlet k vodopádům ideálním způsobem, jak oblast prozkoumat.

Za návštěvu stojí duha nad vodou, most přes "čarodějnické stříbro", hučící voda, mechové skály a filigránské kapradí. Po horní části vodopádu můžete vystoupat až k prameni vody, což představuje nezapomenutelný zážitek. Přesněji řečeno, v nadmořské výšce 479 metrů se krasový pramen tajemně vynořuje zpoza opony zeleného jantaru přímo z nitra hory. V Gollingu se nachází také impozantní soutěska Salzachöfen. Průlom mezi horami Hagen a Tennen je hluboký 80 metrů a přímo sousedí se soutěskou Pass Lueg. Soutěska, kterou vyhloubily vody řeky Salzach na její cestě na sever, je trasou pro zážitkovou pěší turistiku. Nad částí soutěsky se můžete také proletět, když se na ocelové lano připevníte na Flying Fox. Ze soutěsky Grossglockner si můžete vychutnat bezkonkurenční výhled do krajiny.

Přírodní poklady Rakouska jsou rozhodně k nezaplacení. A jeho blízkost o to víc ukazuje, že se k těmto atrakcím musíme dostat. Neváhejte, vydejte se do Rakouska a ke Gollingenským vodopádům!

Před objevováním jedinečných přírodních pokladů vždy myslete na správné cestovní pojištění!