Zajímavosti Portugalska


Portugalsko se nachází na jihozápadě Pyrenejského poloostrova. Je to nejzápadnější země evropského kontinentu. Je velmi oblíbenou dovolenkovou destinací díky své jedinečné přírodě a pestré kultuře. K Portugalsku patří také Azorské ostrovy a Madeira v Atlantském oceánu.

Zajimavosti-Portugalska-(1).jpgPortugalsko se vyznačuje rozmanitou krajinou, architektonickými skvosty a zajímavými místními zvyky. Portugalská pevnina je rozdělena řekou Tejo na severní (hornatou oblast) a jižní část (Portugalská nížina, jihovýchodní pahorkatina). Miliony turistů navštěvují jižní pobřeží, které patří k nejkrásnějším na světě a kde ročně svítí slunce 3 000 hodin. Hlavní město Lisabon je rušné město s historickou atmosférou, obklopené citronovými, pomerančovými a olivovými háji rozesetými po kopcích.

Lisabon

Hlavní město Portugalska je barevné a atmosférické, bohaté na historické památky a muzea. Najdete zde vynikající malé restaurace a kavárny. Staleté domy starého města, panoramatický výhled na řeku Tagus, robustní hrad svatého Jiří s výhledem na kopec, osvětlené bulváry a náměstí a věčně veselí místní obyvatelé dělají toto město tak přitažlivým. Čtvrti Baixa a Chiado starého města okouzlují turisty svými klikatými dlážděnými uličkami a kachlovými domy, které se zachovaly v původním půvabném stavu.

Évora

Évora patří k nejkrásnějším architektonickým památkám v Portugalsku. Její staré město je také známé jako "živé muzeum", a není divu, protože je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. V jeho centru najdete katedrály Pracado a Sé, malebný římskokatolický kostel a kapli Igreja de Sao Francisco.

Sagres

Tato malá rybářská vesnice leží na malebných větrných útesech na jihozápadě Portugalska. Sousedí s Lagosem, což znamená, že není zcela bez turistů, ačkoli přístav je stále centrem stavby lodí a lovu krabů. Legenda praví, že právě zde Jindřich Mořeplavec vytvořil svůj tým námořních vědců a podporoval objevitele, kteří později založili portugalské impérium. Nedaleko se nachází spousta pláží a pustá trůnící krajina Cabo de Sao Vicente, nejjihozápadnější bod Evropy.

Zdroj

Kdykoli cestujete do této fascinující země, je důležité si před cestou sjednat správné cestovní pojištění!