Nejrychlejší ziplajna na světě. Spojuje dvě překrásná italská městečka


Na Volo dellAngelo se řítíte mezi dvěma úžasnými horskými městečky zavěšeni na ocelovém laně ve výšce 800 metrů. Nestíháte ani dýchat.

Ziplajny jsou dnes už často okoukaná zábava, kterou zažijete na kdejakém dětském hřišti. My to naposledy testovali ve slovinském Bovci (náš článek si můžete přečíst tady). Slovinská dráha je skvělá. Několikrát přestupujete a jezdíte sem tam mezi kopci, takže dohromady najezdíte 5 kilometrů, až sedmdesátkou. Místní krásná příroda umocňuje tuto zábavnou turistiku. Jenže Itálie je ještě o úroveň dál!

Jezdí to teda ještě rychleji?

Italská zipline, kterou tam nazývají Létání s anděly (Volo dell’Angelo), je kabel přes údolí, který má délku 1,5 kilometru. Italové se toho ale nebojí a zvolili mnohem výraznější převýšení než Slovinci, takže to s jejich anděly rozpálíte na 120 km/h.

Mě ale adrenalin nezajímá. Chci krásu!

V tom to právě je. Andělská horká linka spojuje dvě úžasná městečka Pietrapertosa a Castelmezzano na protilehlých skalních masivech. Romantické vápencové útesy na obou stranách, domečky vtěsnané do skal, nádherné vyhlídky... Zní to až kýčovitě. A proto sem prostě chcete jet.

Kde to je? Odzoomujte si naši mapu:
 

Já se ale sám bojím!

Můžete jet sami (Volo Singolo), kdy jedna cesta nebo spíš let stojí 40 eur (1050 Kč), nebo si koupit duo za 72 eur (1900 Kč, Volo in Coppia), kdy jste zavěšeni jako správný zamilovaný páreček vedle sebe, a tak se můžete v klidu během letu rozvést nebo si vyříkat všechno to, co ve vás dosud zůstalo skryto uvnitř a neměli odvahu si to přiznat. Na závěr přijde i čas na usmíření, až vás zaplaví endorfiny z právě přežitého traumatického zážitku.

Jezdí se jen v létě, tedy od června do září. Musíte mít minimálně tričko, tílka jsou zakázána. Ziplajnu si můžete rezervovat tady. Samozřejmě v italštině. Haha.

www.volodellangelo.com

 

Share this article: