Homepage > O nás > Informace > 5 nejkrásnějších cyklovýletů v Německu

5 nejkrásnějších cyklovýletů v Německu

Vyjeďte si na víkend do Německa mezi údolí s vinicemi a středověké horské vesničky.
 
Víte, jak se jezdí po německých cyklostezkách? Jako v pohádce. Ať už vám vyhovuje kroužit kolem horských štítů, zkoumat ze sedla historická centra měst a vesniček nebo se v letním slunci projíždět v údolí podél řeky s vinicemi na dohled a večer zakončit ve vinném sklípku, Německo je pro vás země jako dělaná. Přečtěte si, která místa byste určitě neměli vynechat.
 
cyklo_nemecko_uvod.jpeg
  1. Přes most špionů do Postupimi

Do Berlína se dneska dostanete za pár hodin vlakem nebo autobusem, klidně i s kolem. Až dorazíte, zamiřte k zámku v Charlottenburgu a od něj vyjeďte do Grunewaldského lesa. Po páteřní trase RR1 dojedete až ke známému mostu špionů Glienicker Brücke (o němž byl v roce 2015 natočen hollywoodský trhák s Tomem Hanksem) a po něm už následuje směr Postupim.
 
cyklo_most_spionu_a_postupim.jpegPanorama mostu špionů a přilehlé krajiny.
  1. Horská výzva

„Zugspitze ist spitze,“ říkají Němci o nejvyšší hoře své země a ne nadarmo. Stráně hory Zugspitze jsou protkány stezkami a cyklostezkami, které ji obkružují až k samému vrcholu. Na ten se s kolem asi odváží jen málokdo, ale třeba dva dny na okruhu Wettersteinrunde jsou výzvou pro každého zdatnějšího cyklistu. Zapamatujte si 2 záchytné body pro nocleh: Mittenwald a Ehrwald.
 
cyklo_zugspitze.jpegZugspitze okouzlí klasickou horskou romantikou.
  1. Mezi vinicemi podél Mohanu

Cyklostezka Mainradweg se táhne téměř po celé délce 600 kilometrů dlouhého toku řeky Mohan, takže možností je zde opravdu více než dost. Krásné přírodní scenérie s vinicemi se nachází mezi městy Schweinfurt a Wertheim, u městečka Gemünden se zase dočkáte historických hrázděných domů. Celá stezka je perfektně značená a upravená, většinou pojedete po vyasfaltované rovince.

cyklo_wertheim_zamek.jpeg
Zámeček u města Wertheim.
  1. Rodinná pohodička na Tauberradweg

Z malebného středověkého městečka Rothenburg ob der Tauber vyjíždí cyklostezka údolím řeky Tauber a pokračuje po upravených zemědělských cestách bez výrazného silničního provozu. Pro rodinu s dětmi nebo milovníky pohody jako dělaná. Obkroužíte středověké hrady a kostelíky, v ospalých vesničkách se občerstvíte nebo i ubytujete a stavit se můžete i v mnoha vinných sklípcích.
 
cyklo_Rothenburg2.jpegStředověké panoráma Rothenburgu...
 
cyklo_Rothenburg.jpeg  ... a jeho malebné uličky.
  1. Vodní svět uprostřed Evropy

Zaplavením mnohých dolů a jam vznikl v Německu komplex Lužických jezer, největší lidmi vytvořený vodní komplex v Evropě. Ráj cyklistů, bruslařů i kempařů najdete necelých 100 km od Liberce a prohánět se tady můžete na 7 dálkových a tematických trasách mezi majestátními vodními plochami. A kdo má radši „industriál“, může vyjet na Seeland Route kolem dolů a průmyslové kultury.
 
cyklo_luzicka.jpeg
Dojet, sesednout, skočit do vody, relaxovat. Lužicka jezera.
 

Víte, co všechno vám v zahraničí uhradí cestovní pojištění AXA Assistance? Nebo k čemu můžete využít naši asistenční službu? Je to jednoduché: ať už na kole spadnete a zraníte se, chytne vás alergická reakce, někoho nabouráte nebo nedobrzdíte a zničíte někomu zaparkované auto, všechno za vás zaplatíme. A když si nebudete vědět rady, vždy můžete zavolat naši asistenční linku, kde vám operátoři poradí a vytáhnou vás z každé nepříjemné situace. S námi se máte vždy na koho obrátit.