Homepage > O nás > Informace > 5 tipů, jak si užít eurovíkend

5 tipů, jak si užít eurovíkend

Mrkněte se, jak si i prodloužený víkend můžete užít pořádně.
 
6. 10. 2016
 
Znáte to, venku už se stmívá čím dál dříve, začíná se pomalu ochlazovat a musíme se potýkat s nepříjemným dešťovětrem. Prostě podzim. Jenže má i své světlé chvilky: pestré barvy listí na stromech, venku už se konečně po létě dá trochu dýchat a i prosté sbírání kaštanů může být super relax. Anebo vyrazit na prodloužený víkend někam pryč do zahraničí. 2-5 dní jednoduše mimo ČR.
 
AdobeStock_62305369.jpegS cestovní kanceláří, nebo bez, to je oč tu běží

V podstatě oboje má své výhody. U cestovní kanceláře nemusíte řešit ubytování a takové ty ostatní starosti. Na druhou stranu jste určitým způsobem svázáni programem, který je domluven. To se hodí spíše starší osoby nebo velké rodiny. Pokud preferujete vlastní svobodu, určitě jeďte na vlastní pěst a domluvte si ubytování například přes airbnb, trivago, booking aj. A věřte, že si to užijete ještě o to víc.


Zkuste to letecky

Vaše dovča se tím o to zpestří. Ušetříte čas a dostanete se do vybrané země rychleji. Zároveň vás cesta zas tak nevyčerpá, takže zbydou síly na ty důležité věci. A na podzim jsou ceny letenek rapidně nízko.


Dobře si vše naplánujte dopředu

Kdo dneska řeší věci s předstihem?  No nehlaste se všichni... Jenže tady vám stres z balení na poslední chvíli spíš energii sebere. Jedete cca na 4 dny, ne na 14 dní, takže si to raději pořádně rozvrhněte, ať stihnete co nejvíc. A taky doporučujeme jet na lehko. Lyžáky s lyžema a žehlícím prknem nechte klidně doma.


Pojistěte se, kdyby něco

Člověk nikdy neví. V poslední době třeba kapsáři v Římě ukazují své umění, v Kodani zase narazíte na větší množství řádících opilců. Pro všechny případy tak s sebou vezměte i nějaké to cestovní pojištění, kdyby se něco stalo vám.
 

Která místa jsou top?

Abyste to měli jednodušší, vybrali jsme vám top 5 destinací, kam se dle cestovatelů určitě vyplatí jet. A pokud si nevyberete, mrkněte třeba na tripadvisor, kde se to samými dobrými tipy jen hemží.


1. Paříž

Jak jinak - tu prostě nemůžeme vynechat. Město romantiků, zámků či nádherných parků. A Eiffelovka, Louvre nebo Vítězný oblouk samozřejmě nesmí chybět. 


2. Lisabon

Určitě stojí za to se probojovat náměstí Rossio, kde si podle referencí dáte tu nejlepší kávu. A pak se můžete nechat svézt třeba speciálním výtahem pro padesát osob mezi ulicemi Santa Justa a náměstím Carmo.


3. Istanbul

Nákupy, nákupy a zase nákupy. V Istanbulu vyjde nakupování prý hrozně levně. Takže pánové, drahé polovičky mají program jasný, vy můžete brouzdat po památkách jako třeba chrám Hagia Sofia, sloup Konstantinovo nebo nedaleká Modrá mešita.


4. Athény

O hlavním městu Řecka se tvrdí, že je nejhlučnější město planet. Že by porazilo New York? To se nám nezdá, nicméně se můžete určitě těšit na Dyonýsovo divadlo (nejstarší divadlo vůbec), Národní archeologické muzeum či chrám Parthenon.   


5. Barcelona

Město pro všechny fanoušky fotbalu, ale nejen pro ně. Určitě stojí za to třeba chrám Sagrada Familia, známá pláž Barcelonetta nebo park Güell. Vynechat byste neměli určitě ani třídu Las Ramblas nebo slavný stadion Camp Nou.