Homepage > O nás > Informace > 7 rad, díky kterým na horách nezmrznete

7 rad, díky kterým na horách nezmrznete

Jak se zahřát na sjezdovce? Prozradíme vám, co je mýtus a co skutečně funguje.
 
ao-(1).jpeg

Našim babičkám stačila šála a teplý čaj. My máme elektricky vyhřívané ponožky, které strkáme do nabíječky jako mobil. A připadáme si děsně cool. Mrkněte na naše tipy, jak se na svahu i mimo něj udržet v teple.​
 
  1. Základ jsou vrstvy
Mezi vrstvami oblečení se vytváří vzduchové kapsy, které zachytávají teplo. A čím víc jich je, tím lépe pro vás. Hoďte na sebe tři trika a budete v pohodě.
  1. Víc ponožek – větší zima
U ponožek platí pravý opak. Když si lyžáky vycpete třemi páry, zpomalíte si průtok krve v končetinách a budete mrznout ještě víc. Jedny pořádné lyžařské ponožky to jistí.
  1. Strčte oblečení do nabíječky
Lyžáky, rukavice, kalhoty… vyhřívací může být dnes cokoli. Prostě strčíte nabíječku do zásuvky a připojíte na ni ponožky. Zní vám to jako sci-fi? Přitom je seženete v každém druhém obchodě.
  1. Hlavně ta hlava
Větrem a mrazem ošlehané tváře nebo vlající vlasy vypadají na sjezdovce parádně, ale omrzliny ten dojem většinou zkazí. Hlavou uniká z těla nejvíce tepla, takže helma, kukla a brýle jsou nutností.
  1. Zalézejte do tepla
Schovat se co dvě hodinky do restaurace není nic špatného. Stejně tak dát si tam čaj nebo horkou čokoládu. Berte to jako tankování benzínu, akorát vy tankujete teplo na další sjezdy.
  1. Nepijte venku alkohol
Pokud musíte sedět venku, nedávejte si rum ani svařák. Nejenže vám pojišťovna neproplatí vaše karamboly na svahu, ale alkohol konzumovaný venku ještě zvýší únik tepla.
  1. A pokud už omrznete?
Na omrzliny platí: hlavně pomalu. Omrzlý palec netiskněte na topení ani hrnek s horkou kávou, tím si ublížíte ještě víc. Pokud máte omrzliny vážnější, neváhejte a volejte asistenční službu. Operátor vám poradí, jak se dostat do nejbližší nemocnice a v kritických případech rovnou zajistí převoz.


S cestovkem od AXA Assistance se nemusíte bát vyjet do světa a dělat tam, na co máte zrovna chuť. Naše asistenční služba s vámi bude nonstop, i když o tom vůbec nebudete vědět. A když bude třeba, tak v pravý čas zasáhne: ať už půjde o úraz, pokutu nebo pomoc s hledáním náhradního ubytování. S námi nejste na problémy nikdy sami.