Homepage > O nás > Informace > Co všechno vám v případě teroristického útoku kryje cestovní pojištění?

Co všechno vám v případě teroristického útoku kryje cestovní pojištění?

Kryjeme vám záda i v těch nejhorších situacích.
 
Ať chceme nebo ne, jedno si musíme přiznat: Teroristické útoky se v současnosti dějí všude ve světě a nevyhýbají se ani turistickým destinacím. Proto jsme pro vás připravili shrnutí, na co všechno máte v takovém případě s naším cestovkem nárok.

teror.jpeg


Není to výluka

Kdekdo si myslí, že teroristické útoky jsou ve výlukách z cestovního pojištění. Nejsou, tedy alespoň v tom našem ne. Když se v zahraničí stanete obětí terorismu, máte nárok na ty samé služby, jako kdyby se vám stala obyčejná nehoda, úraz nebo jste se léčili s chřipkou.

Asistenční služba

Pokud už jste v nemocnici, tak za vás může asistenční služba komunikovat s rodinou, předávat jim informace o zdravotním stavu, případně i zařídit návrat zpátky do vlasti.

Zdravotní pojištění

Pokud budete v průběhu útoku zraněni, můžete se nechat ošetřit nebo se odvézt sanitkou – veškeré náklady vám proplatíme. Jak už bylo řečeno, doporučujeme kontaktovat naši asistenční linku. Operátoři vám poradí, kde se ve vašem okolí nachází nejbližší nemocnice nebo lékař, případě doporučí vhodné zařízení pro náročnější ošetření. Pokud bude váš stav vážný, vyšleme za vámi naše lékařské specialisty, kteří se postarají o profesionální vyšetření a případně zařídí transport lékařským speciálem.

Zavazadla

I když je to asi to poslední, na co budete v takové chvíli myslet, proplatíme vám i finanční náhradu za zavazadla, která byla zničena v důsledku útoku.
 

Výjimky

Z výše uvedného existují pouze dvě výjimky. První z nich říká, že vám pojistné náklady neproplatíme, pokud se do útoku aktivně zapojíte. Světě div se, ale teroristy opravdu nepojišťujeme.

Druhá pak souvisí s cestováním do oblastí, které jsou označeny jako nebezpečné a vy byste se tam vydali i přes varování státních orgánů (ať už českých nebo zahraničních) nebo významných mezinárodních institucí. Tady by mohlo být dokazování pojistné události komplikovanější, neznamená to ale, že vám pojistné plnění už předem zamítneme.Myslete na to, že i přes mediální masáž je riziko teroristického útoku stále velmi nízké. Je mnohosetkrát pravděpodobnější, že šlápnete na mořského ježka nebo v zahraničí nabouráte při parkování, než že se dostanete do teroristického útoku. Ale kdyby se to přeci jen náhodou stalo, můžete se spolehnout na cestovní pojištění AXA Assistance. S naší asistenční linkou se máte v zahraničí vždy na koho obrátit.