Homepage > O nás > Informace > Egypt zpřísní podmínky pro udělení víza

Egypt zpřísní podmínky pro udělení víza

Od května 2015 se turisté, cestující do Egypta individuálně, setkají s přísnějšími podmínkami pro získání povolení k pobytu.
 

 
23. března 2015

Ministerstvo zahraničních věcí Egypta představilo nový proces udělování víz pro turisty cestující do Egypta jinak než prostřednictvím cestovní kanceláře. Toto opatření má přispět ke zlepšení bezpečnostní situace v zemi, která se od roku 2011 potýká se závažnými problémy a politickou nestabilitou.

Od 15. května 2015 si tak všichni cestovatelé, kteří budou cestovat do Egypta individuálně, musí povolení k pobytu vyžádat již na příslušném velvyslanectví ve své zemi. Bezpečnostní složky a zpravodajské služby díky tomu budou mít více času na prověření jednotlivců, jež chtějí Egypt navštívit. Změny se prozatím nebudou týkat zájezdů zprostředkovaných skrze cestovní kanceláře. Zde budou víza turistům nadále vydávána po příletu na letiště.
 
„Turistický průmysl je závislý na velkých skupinách, které sem cestují prostřednictvím cestovních kanceláří. Systém vydávání víz proto zůstane pro turistické skupiny nezměněn. Avšak ti, kteří do Egypta budou chtít vyrazit samostatně, si o ně budou muset zažádat a obdržet je již na ambasádách ve své vlasti,“ uvádí mluvčí ministerstva zahraničí v Egyptě.

Dle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur drtivá většina českých turistů pro návštěvu Egypta využívá právě nabídky zájezdů cestovních kanceláří, jež v sobě zahrnují např. cestovní pojištění. I přes to však lze nalézt určité procento jedinců, kteří cestují samostatně. Ti by tak před odjezdem rozhodně neměli na sjednání cestovního pojištění zapomínat.
 

Bezpečnostní situace v zemi se postupně zlepšuje

Dle ministerstva zahraničních věcí České republiky (MZV ČR) se od června 2014 situace v Egyptě výrazně zklidnila a začíná vykazovat relativní stabilitu. V celé zemi je však nezbytné dbát zvýšené opatrnosti, důsledně dodržovat pokyny bezpečnostních složek a neúčastnit se veřejných shromáždění. MZV ČR aktuálně nedoporučuje cestovat do vybraných oblastí Egypta, zahrnujících Sinajský poloostrov včetně letoviska Taba a území při západních hranicích s Libyí.