Homepage > O nás > Informace > Informace k onemocnění MERS

Informace k onemocnění MERS

Přinášíme aktuální informace v souvislosti s onemocněním MERS v Jižní Koreji.
 
7. července 2015

Celkový počet  potvrzených případů nákazy se podle informací Světové zdravotnické organizace v Jižní Koreji vyšplhal na 186, z toho celkem 33 bylo smrtelných. Kromě Korejské vlády i společnost AXA Assistance vydala vlastní seznam bezpečných zdravotních zařízení, kde je nákaza MERS nepravděpodobná.

Trend objevujících se nových případů podle statistik Světové zdravotnické organizace začíná zpomalovat, což může naznačovat, že se situace stabilizuje. Podle Světové zdravotnické organizace tedy není riziko pro veřejnost nijak zvýšené a není důvod omezovat například obchodní nebo dovolenkové aktivity. Virová nákaza je lokalizovaná ve zdravotnických organizacích a neexistují důkazy o jejím šíření v místní populaci. 

Vládní organizace Jižní Koreje vytvořily seznam nemocnic, jež jsou považovány za bezpečné před nákazou. Jedná se o nemocnice, které podnikají speciální opatření v podobě screeningu příjmu nových pacientů a odbavení stávajících nenakažených pacientů v bezpečném prostředí.

,,I když riziko cestování do Jižní Koreje nebylo označeno za zvýšené, doporučujeme svým klientům, kteří mají naše cestovní pojištění, aby preventivně kontaktovali naši asistenční službu a informovali se o bezpečných zdravotnických zařízeních,” uvádí k situaci Jaroslav Holý.

K dispozici je i seznam nemocnic, které pacienty s onemocněním MERS již přijaly. Dvě z nich byly dočasně uzavřeny a jejich zdravotnický personál, pacienti i návštěvníci jsou v karanténě. Jedná se o Medi Heal Hospital v Soulském Yangcheon distriktu a St. Mary’s v Pyeongtaeku, jižně od Soulu.

 MERS - seznam nemocnic přijímací pacienty