Homepage > O nás > Informace > Na podzim za teplem: 5 míst, kde je stále léto

Na podzim za teplem: 5 míst, kde je stále léto

Věděli jste, že auto nebo letadlo může fungovat jako stroj času? Během pár hodin vás vytrhne ze spárů sychravého podzimu a vrhne doprostřed rozkvetlého jara nebo parného léta.
 

podzimni-dovolena.jpg

Věděli jste, že auto nebo letadlo může fungovat jako stroj času? Během pár hodin vás vytrhne ze spárů sychravého podzimu a vrhne doprostřed rozkvetlého jara nebo parného léta. Stačí jen správně zvolit cílovou destinaci. Pokud jste letos nestihli pořádnou dovolenou u moře, ještě pořád můžete prchnout do míst, kde pod nohama místo jinovatky křupe vyhřátý písek.
 1. Velkoměsta bez stresu
Určitě to znáte, v Itálii nebo na jihu Francie se přes léto po památkách prostě chodit nedá. Úmorná vedra vás zahánějí na pláže a přes davy lidí neuděláte jedinou hezkou fotku. To na podzim je situace přesně opačná. V příjemném chládku se mezi hrady a kláštery příjemně korzuje, ceny jsou mimo sezónu nižší a i ty fotky vypadají lépe, když vám v záběru nešaškuje americká rodinka v havajských košilích. Vyzkoušejte třeba Madrid, Řím, Barcelonu, Nice nebo Cannes.
 1. Káva za půl eura na konci Evropy
Podzim a zima vypadají v portugalském regionu Algarve jako u nás přelom jara a léta. Pláže jsou liduprázdné, na útesech se volně pasou ovce a čich vám neustále zaměstnává vůně rozkvetlé vegetace podél pobřeží. Až se vám z toho všeho bude motat hlava, skočte si na kafe za půl eura nebo čerstvě vylovenou rybu do hospůdky s věčně vysmátými, osmahlými Portugalci. Po návratu se můžete chlubit, že jste dojeli až na samý konec Evropy.
 1. Rozpálená Turecká riviéra
Jih Turecka patří k nejteplejším oblastem Středozemí a teploty tady i na podzim šplhají ke 30 stupňům. Pokud prcháte před stresem, zaskočte si do lázní hamam a nechte se tam pořádně rozmasírovat. „Povinné památky“ si můžete odbýt ve městech Antalya a Alanya, za přírodou vyrazte do pohoří Taurus. Riviéra je navíc jednou z nejbezpečnějších oblastí Turecka. Jenom pozor na ježky na plážích, ty nějaká bezpečnostní situace v zemi vůbec nezajímá.
 1. Nekonečně vyhřátá Malta
Díky vlhkosti ze Středozemního moře je na Maltě teplo ve dne v noci. Až na podzim padají teploty do snesitelnějších hodnot a průměrně otužilý člověk se může bez obav vrhnout do moře, ideálně na plážích Golden Bay a Paradise Bay. Zajet si můžete i na nedaleký ostrovy Gozo s červeným pískem na pláži Ramla Bay, potápěči by měli zamířit na ostrov Comino a tam do vstříc zátoce Blue Lagoon. Malta navíc není žádná „snobárna“, zpáteční letenka se dá v listopadu sehnat do pěti tisíc.
 1. Mallorca láká plážové povaleče
Vypláznout se na promenádě v Palma de Mallorca, nebo si skočit na opuštěnou pláž? To je jediný problém, který budete na Mallorce řešit. Pro romantiku jako z filmu doporučujeme pláž Formentor, děti vypusťte na Es Trenc. Pokud nejste plážoví povaleči, vyrazte do Dračí jeskyně (Coves del Drac) nedaleko města Porto Cristo. Najdete v ní podzemní jezero a s trochou štěstí se tam bude zrovna pořádat koncert. Letenku na Mallorcu pořídíte jen o něco málo dráž, než na Maltu.
 
Při takovém zběsilém úprku před zimou člověk lehce zakopne. A ne vždycky jde o pád do měkkého a vyhřátého písku. Proto nezapomeňte na cestovní pojištění AXA Assistance, které pokrývá:
 • nonstop asistenční službu v několika světových jazycích
 • ošetření, hospitalizaci nebo převozy sanitkou
 • škodu, způsobenou někomu jinému
 • krádeže zavazadel
 • zpožděný/zrušený let
 • běžné sporty už v základní variantě