Homepage > O nás > Informace > Pojištění do zahraničí: Jaké zvolit a proč?

Pojištění do zahraničí: Jaké zvolit a proč?

Vyrazíte-li do zahraničí bez cestovního pojištění, riskujete i obrovskou finanční propast. 
 
30. listopadu 2015 
 

Příkladem může být náš případ, kdy klient závažně onemocněl v Indonésii a musel být speciální leteckou ambulancí převezen do nemocnice v Singapuru. Po stabilizování zdravotního stavu jsme zajistili transport zpět domů, kde se v pořádku doléčil. Celkové náklady se ale vyšplhaly na 6 000 000 Kč! Naštěstí vše bylo zaplaceno z našeho cestovní pojištění Excelent, které kryje léčebné výlohy do výše 500 milionů Kč. Kdyby jej klient neměl, musel by vše uhradit ze svého (více informací naleznete v tiskové zprávě).
 
Přesto stále mnoho turistů pojištění neřeší. Neuvědomují si, že když vyrazí do zahraničí nepojištěni a něco se přihodí, nemocnice jim může odmítnout poskytnout pomoc. Některá zdravotnická zařízení vůbec neakceptují evropský průkaz pojištěnce (kartička pojišťovny) a veškeré lékařské zákroky je nutné hradit ze svého. Zdravotní pojištění vám tedy v těchto chvílích příliš nepomůže. To samé platí, i pokud způsobíte škodu jiné osobě. 
 

Nespoléhejte jen na pojištění k platební kartě

Spoustu lidí také neřeší, co přesně pokrývá jejich pojištění k platební kartě. Jednoduše odjíždějí s pocitem, že "něco" mají a to stačí. Zahrnuty přitom bývají jen léčebné výlohy a často se jedná o pojištění s nízkými limity. Zejm. v exotických zemích jsou však náklady na ošetření velmi vysoké a klient musí často astronomickou částku doplati opět ze svého. Dojde-li navíc ke škodě jiného charakteru, není držitel chráněn prakticky vůbec. 

Zvolte tedy správně a sjednejte si komplexní pojištění do zahraničí. Nekoukejte ale jen na cenu. Dbejte spíše na rozsah, limity a asistenční služby. 
 

K jinému typu cesty volte jinou variantu

Je rozdíl, vyrážíte-li do zahraničí za studiem, za prací nebo jen tak za poznáním. Odvíjí se od toho vaše činnost, kterou budete provozovat. Jedete např. do zahraničí za adrenalinovými sporty? Pak se podívejte na připojištění rizikových sportů. Pokud budete manuálně pracovat, připojištění manuálních prací je přesně pro vás. Určitě je dobré nezapomenout ani na storno cesty, kdybyste nemohli na cestu ze závažných důvodů nastoupit vůbec. 
 

Samozřejmě nezapomínejte na vhodnou délku pojištění. Pokud cestujete často, určitě pro vás bude výhodnější dlouhodobější varianta. Tu si sjednáte jednou a máte vyřešeno na celý rok (s naší dlouhodobou variantou můžete podnikat až 90denní výjezdy). Jste-li často na cestách s rodinou, zkusit můžete i pojištění rodiny.
 

Nejste si něčím jisti? Zeptejte se

Pokud máte jakékoliv nejasnosti, nechte si je vysvětlit. Je to daleko lepší, než vyrazit do zahraničí s pouhým předpokladem, že dané pojištění "něco" pokrývá. Informujte se např. ve všeobecných pojistných podmínkách. U nás najdete stručný, ale přehledný souhrn, co je zahrnuto a co nikoliv. A jestliže odpověď nenajdete, neváhejte nás kontaktovat.