Homepage > O nás > Informace > Pokuta za klepání na čelo aneb na co si dát pozor v Německu

Pokuta za klepání na čelo aneb na co si dát pozor v Německu

Zanadáváte si čas od času? V Německu vás to může stát stovky Eur.
 
Pokud se v dohledné době chystáte na dovolenou nebo služební cestu do Německa, měli byste si dát pozor na jednu místní zvláštnost. Němci mají z právního hlediska velmi propracovaný systém pokut za urážky veřejných činitelů, ale i obyčjených občanů. Leckoho může výše pokut na první pohled šokovat.
 
AdobeStock_63708654.jpeg


Tak například za vztyčený prostředíček můžete dostat pokutu až 4000 €. Nedejbože, pokud ho ukážete na policistu nebo úředníka. Při aktuálním kurzu k srpnu 2017 byste přišli asi o sto tisíc korun.

Stejně tak můžete dostat pokutu i za obyčejné tykání policistovi nebo úředníkovi. Standardem je, že vás úředník pouze upozorní. Pokud byste se s ním však dostali do sporu a situace se vyhrotila, může vás za tykání nahlásit. V takovém případě zaplatíte až 500 €.

Němčina je košatý jazyk, z něhož se dá uplést množství důmyslných nadávek. Níže přinášíme pro zajímavost výběr těch nejzajímavějších z nich a kolik za ně zaplatíte:
  • Ty hloupá krávo: 300 – 800 €
  • Ty loupežníku: 450 €
  • Ty hloupé prase: 475 €
  • Ty hloupá ženská, to nemáš nic lepšího na práci? 500 €
  • Ty dubová hlavo: 750 €
  • Ty uniformovaný trotle: 1500 €
  • Ty stará prasnice: 2500 €

Mezi zpoplatněná gesta patří např. i klepání si na čelo, které vás vyjde až na 750 €. Němčináři si mohou přečíst další příklady na stránkách Německého právního fóra.

Pokud byste se v Německu dostali do problémů s úředníky nebo policisty, je dobré mít sjednáno cestovní pojištění AXA Assistance. S ním máte nárok na právní pomoc i zastupování při sporech. Při problémech okamžitě volejte asistenční službu a náš tým právníků na telefonu vám poradí, jak postupovat.