Homepage > O nás > Informace > Případy naší právní asistence

Případy naší právní asistence

Jakými případy se nyní zabývají naši právní specialisté?
 

26. prosince 2015


Nehoda na svahu

Jedním z aktuálních případů byl případ srážky rakouské lyžařky s naším klientem v zahraničí, v jehož důsledku musel být ošetřen. Zdálo se, že vše proběhlo v klidu a obě strany se dohodly. To však náš klient netušil, co bude následovat.

O měsíc později dotyčná lyžařka vznesla obvinění k soudu. V žalobě uváděla, že celou nehodu nezavinila a požaduje odškodné. Náš klient byl samozřejmě překvapen, ale zachoval chladnou hlavu a kontaktoval nás.

Jelikož se jednalo o soudní spor, zajistili jsme právní zastoupení rakouským advokátem, který hovořil česky. Již první líčení předběžně ukazovalo v prospěch našeho klienta. Žalující strana však vznesla námitku a nesouhlasila s rozhodnutím.

„Abychom potvrdili, že nehodu opravdu zavinila rakouská lyžařka, nechali jsme vypracovat speciální posudek z biomechaniky, který tuto skutečnost potvrdil. Prokázal, že lyžařka jela nepřiměřenou rychlostí a nedbala potřebné opatrnosti. Díky tomu advokát našeho klienta spor vyhrál,“ říká Jan Čupa, ředitel AXA Assistance.

Náklady na zastoupení ve výsledku přesáhly 2 000 eur. Vše ale naštěstí pokrylo naše pojištění právní asistence.

Neočekávaná výpověď od zaměstnavatele

Jedním z dalších případů byla nečekaná výpověď ze strany zaměstnavatele. Důvodem bylo údajné poškození pracovních prostor a porušení pracovních povinností – nadměrné vybavování se zákaznicí. Klient ale s takovým obviněním nesouhlasil a výpověď odmítl podepsat. Rozhodl se obrátit na naši právní asistenci.

„Prvotně jsme se snažili případ vyřešit mimosoudně. Druhá strana však odmítala spolupracovat a spor tak dospěl k několika soudním líčením. V průběhu bylo prokázáno, že poškození hotelu si zaměstnavatel vymyslel a dle posudků a očitých svědků náš klient nijak neporušil pracovní povinnosti. Advokát tyto důkazy podložil pádnými právními argumenty, na základě kterých soud neoprávněně podanou výpověď zamítl. Klientovi jako odškodné byla uznána 6měsíční mzda. Náklady na právní zastoupení, které pokrylo naše pojištění, se vyšplhaly přes 33 000 Kč,“ vysvětluje další případ Čupa. 

Chraňte se i vy

Případy výše mohou nastat v životě každého. A dojít k nim může během okamžiku. Proto je dobré zamyslet se nad pojištěním, které vám v takových případech pomůže. A hlavně, které ušetří i vaší peněžence. U standardního právního poradenství totiž platíte, ještě než vezmete za kliku.

V rámci našich produktů využijte právní asistenci u cestovního pojištění (u varianty Komfort i Excelent), na kterou se můžete obrátit ze zahraničí. A pokud hledáte ochranu práv pro celou rodinu, pomůže vám náš Rodinný právník.