Homepage > O nás > Informace > Žebříček nejlepších turistických destinací

Žebříček nejlepších turistických destinací

Podívejte se, která města jsou dle výsledků turistické ankety nejlepší pro cestování v roce 2015.
 
 
2. dubna 2015

Jeden z největších cestovatelských serverů na světě, TripAdvisor, sestavil na základě výsledků své ankety seznam 25 měst, která jsou pro cestování v roce 2015 řazena mezi nejlepší. Výběru se účastnili samotní uživatelé portálu, jež města za posledních 12 měsíců navštívili. Důležitým kritériem pro hodnocení bylo zejména historické a kulturní dědictví, pestrost turistických nabídek a další stěžení faktory.


Nejzajímavějším městem pro rok 2015 se tak stalo královské město ve vnitrozemí Maroka – Marakéš, následované metropolí Siem Reap v Kambodži. Třetí skončil turecký Istanbul. Praha se umístila na pátém místě a předčila tak např. Londýn, Řím a Paříž.

,,Fakt, že Praha je vlastně jedničkou mezi evropskými destinacemi, nás moc těší. Nechali jsme za sebou velká města, jako je Řím, Londýn i Paříž, a to je dobrá zpětná vazba. Turisté o nás vědí a jejich hodnocení je známkou toho, že Praha právem patří mezi nejkrásnější místa světa," uvádí ředitelka Pražské informační služby.

Výzkum a vyhodnocení nejlepších destinací je řadou agentur prováděno každoročně. Anketa tak mnoho cestovatelům může posloužit jako inspirace na základě zkušeností ostatních. Spolu s vhodným výběrem cílového místa by však turisté neměli zapomínat ani na kvalitní pojištění do zahraničí, které představuje ochranu před možnými riziky na cestách.
 

25 nejlepších destinací pro rok 2015 dle agentury TripAdvisor