Pojištění odpovědnosti: důležitá součást pojištění, na kterou se často zapomíná

Pojištění odpovědnosti

Povíme vám krátký příběh.

Sjíždíte na lyžích kopec v italském Val di Fiemme, řežete zatáčky, objíždíte muldy a ledové plochy, toho chlápka za zatáčkou už ale objet nestihnete. Náraz, zranění, zlomená lyže a ohnuté hůlky. Pán i vy skončíte v nemocnici, účty za ošetření letí nahoru.
Otázka zní: máte cestovní pojištění?

Pokud ne
Jste v Evropě, takže za vás zdravotní pojišťovna uhradí nezbytné náklady na ošetření. Doplatíte nanejvýš pár tisíc, možná desítek tisíc za poplatky nehrazené pojišťovnou. A pak se začnou dít věci.

Sražený pán po vás jako pachateli nehody začne vyžadovat náhradu škody za zničené lyže i tyčky. Z nemocnice ho odvezou domů, kde nastoupí domácí léčení. Pokud je to živnostník, nemůže pracovat a přichází o zakázky. Zažaluje vás o ušlý zisk. Možná musí na rehabilitace, které mu už pojišťovna nehradí. Pošle vám účet i za ně. A vy platíte a platíte a nestačíte se divit.

Pokud ano
Tak se nic z výše uvedeného nestane, protože v našem cestovku je v tarifech Komfort a Excelent automaticky a bez doplatku zahrnuto pojištění odpovědnosti. V případě tarifu Excelent je strop na škodu na zdraví až 25 milionů Kč. Na věci pak 10 milionů.
 
Chybovat je lidské. Cestovní pojištění AXA Assistance je tady od toho, aby vás chyby nepřivedly na mizinu.
 
sjednat cestovní pojištění se slevou 20%25