Právo | Axa
Axa

Život přináší nástrahy, my dodáváme řešení.

Nemusíte rozumět všemu, právní problémy nechte na nás.

Pomohli jsme už řadě klientů

Vybojovaná reklamace

Koupila jsem si na zimu nové kožené boty, ale už po měsíci se začaly rozpadat. Šla jsem je reklamovat, ale v obchodě mi peníze odmítli vrátit. Poradila jsem se proto s Právníkem po ruce, který neni jen tak.

Vybojovaná reklamace Koupila jsem si na zimu nové kožené boty, ale už po měsíci se začaly rozpadat. Šla jsem je reklamovat, ale v obchodě mi peníze odmítli vrátit. Poradila jsem se proto s Právníkem po ruce, který navrhl oslovit soudního znalce v oboru. Ten vypracoval nezávislý znalecký posudek, který vyzníval jednoznačně v můj prospěch. S posudkem jsme se opět obrátili na prodejce a pohrozili mu žalobou. Jelikož jsem měl v ruce pádné argumenty, prodejce ustoupil a reklamaci mi uznal.

Jak vyzrát na pojišťovnu

Na cestě autem do práce mi řidič z vedlejší ulice nedal přednost a z boku do mě naboural. Jeho pojišťovna ale viděla situaci jinak a odmítala vyplatit náhradu škody. Do sporu se mi samotnému ani moc nechce.

Jak vyzrát na pojišťovnu Na cestě autem do práce mi řidič z vedlejší ulice nedal přednost a z boku do mě naboural. Jeho pojišťovna ale viděla situaci jinak a odmítala vyplatit náhradu škody. Do sporu se mi samotnému moc nechtělo, takže jsem se obrátil na Právníka po ruce. Společně jsme se proti postupu pojišťovny odvolali a doložili důkazy, že jsem byl v nehodě nevinně. Pojišťovna obratem zareagovala a nakonec uznala, že jsem v právu. Peníze mi pak bez dalších komplikací vyplatila.

Pro dobrotu na žebrotu

Ve své předchozí práci jsem strávil 12 let bez jediného problému. Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě zaměstnavatel po tak dlouhé době propustí bez odstupného. Okamžitě jsem lehnul a spal.

Pro dobrotu na žebrotu Ve své předchozí práci jsem strávil 12 let bez jediného problému. Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě zaměstnavatel po tak dlouhé době propustí bez odstupného. Okamžitě jsem zavolal Právníkovi po ruce, se kterým jsem celou situaci prokonzultoval. Dohodli jsme se na tom, že budeme po zaměstnavateli požadovat odstupné. Firma však na opakované výzvy nereagovala a tak jsme se obrátili na externího specialistu, který sepsal a podal předžalobní výzvu. Až tady se zaměstnavatel zalekl a navrhl mimosoudní vyrovnání. Nakonec jsem odcházel se 3 platy.

Odškodnění za zpožděný let

Těšili jsme se na perfektní dovolenou v Portugalsku, ale naše letadlo mělo 5 hodin zpoždění a nestihli jsme přípojný let ve Velké Británii. Noc jsme museli strávit na letišti a první noc v hotelu byla kolem lesa.

Odškodnění za zpožděný let Těšili jsme se na perfektní dovolenou v Portugalsku, ale naše letadlo mělo 5 hodin zpoždění a nestihli jsme přípojný let ve Velké Británii. Noc jsme museli strávit na letišti a první noc v hotelu v Lisabonu jsme tak platili zbytečně. Přímo z letiště jsme zavolali Právníkovi po ruce, který nás uklidnil a poradil nám, že máme nárok jak na náhradní ubytování a stravu, tak na proplacení nákladů za nevyužitou noc v lisabonském hotelu. Když jsme se z dovolené vrátili, vyřídil s aerolinkami spor za nás a skutečně nám zařídil poměrně vysoké finanční odškodnění.

Co pojištění Právník po ruce zahrnuje?

Vyřešíme za vás nepříjemné právní problémy, budete mít o starost méně
V rámci jedné pojistky ochráníme celou vaši rodinu, včetně partnera či partnerky a dětí
Nebojte se vysokých poplatků, uhradíme až 500 000 Kč na právní náklady. A to i pokud využijete služeb vlastního právníka
Zajistíme vám klid, právní zajištění a odvahu řešit spory. S námi se konečně můžete ozvat

V jakých situacích vám pomůžeme

Reklamace a sousedské nebo dědické spory
Koupě nebo nájem nemovitosti
Dopravní nehody a přestupky
Neoprávněný vyhazov nebo neproplacení mzdy
Zkontrolování smlouvy před podpisem
Správní řízení
Za cenu, kterou ochráníte velké hodnoty:
330 Kč / měsíčně
Bezkonkurenční cenu vám garantujeme po celou dobu smlouvy.
Sjednat pojištění

Naši právníci jsou tu pro vás

Eva Hulová

Eva Hulová
Eva Hulová V oblasti práva a pojišťovnictví se pohybuje již 10 let. Působila mj. v České národní bance v sekci dohledu nad finančním trhem. Ve sdružení společností Wüstenrot se jako firemní právník podílela na aplikaci nové legislativy na veškerou právní agendu v souvislosti s účinností nového občanského zákoníku. Byla zodpovědná zejména za sestavení pojistných podmínek, pojistných smluv a klientských formulářů v oblasti neživotního pojištění. Krátkou dobu působila také v Generali Pojišťovně a.s. Ve společnosti AXA Assistance stála u zrodu produktu Rodinný právník.

Sandra Opatrná

Sandra Opatrná
Sandra Opatrná Absolvovala Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a v rámci studia získala mj. certifikát Urkunde über Grundkenntnisse des deutschen Rechts z právnické fakulty Universität Passau v Německu, prokazující zvládnutí německého práva. Druhý titul má z oboru Mezinárodní vztahy a evropská studia, v jehož rámci působila 3 měsíce na Konzulátu ČR v Düsseldorfu v Německu. Po několikaleté praxi v mezinárodní advokátní kanceláři nastoupila do AXA Assistance, kde nyní pracuje jako právník právní asistence.

Jakub Tatoušek

Jakub Tatoušek
Jakub Tatoušek Působí v pojištění právní ochrany už přes 10 let. Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze absolvoval v roce 2006 a praxi získal v mezinárodní advokátní kanceláři. Následně zamířil do pojišťovny právní ochrany D.A.S. a v roce 2011 nastoupil do AXA Assistance, kde nyní působí na oddělení právní asistence jako právník – senior.

Martina Pařízková

Martina Pařízková
Martina Pařízková Absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze v roce 2010. Na Univerzitě Karlově dále absolvovala studium anglického jazyka zakončené certifikátem FCE. Má za sebou bohatou šestiletou právní praxi, většinu z toho v oblasti pojišťovnictví. Několik let pracovala v pojišťovně právní ochrany D.A.S. Kromě toho působila jako právník na Ministerstvu zdravotnictví a má za sebou roční koncipientskou praxi v pražské advokátní kanceláři. Nyní působí v AXA Assistance na oddělení právní asistence jako právník – senior.

Michal Paris

Michal Paris
Michal Paris Absolvoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a poté se 4 roky věnoval právní praxi. Po dvouletém působení na právním a legislativním oddělení Státního ústavu pro kontrolu léčiv nastoupil do AXA Assistance, kde nyní pracuje v oddělení právní asistence.

a řeší za vás více než

0 případů
ročně
/ 0 případů
denně

Časté dotazy

Bude mě zastupovat můj vlastní právník. Proplatíte mi náklady? Ano, proplatíme. Veškeré případy začínají řešit specialisté na naší právní asistenci, ale pokud případ předáváme na externí právníky, můžete si zvolit svého. Toho pak zaplatíme dle advokátního tarifu.
Na co všechno se Právník po ruce vztahuje? Na celou řadu situací z občanského života včetně těch, které se pojí s řízením automobilu. Řešíme reklamace, spory s pojišťovnami, sousedy nebo zaměstnavateli, pokuty a mnoho dalšího. V ceně je také okamžitá právní konzultace po telefonu, například když ve vyhrocené situaci potřebujete rychle právní argumenty. Rozsah služeb se liší podle zvoleného tarifu, jejich přehled najdete v přehledné tabulce výše. Pro kompletní přehled doporučujeme nahlédnout do Všeobecných pojistných podmínek.
Jak mám chápat limit 500 000 Kč? Na každou pojistnou událost (každý případ) můžete čerpat až 500 000Kč. Ty pokrývají náklady spojené s celým řízením. Spadají do nich náklady na právníky, soudní a znalecké posudky, ale také náklady protistrany, pokud byste spor náhodou prohráli.
Je váš právnický tým opravdu dobrý? Naši právníci mají za sebou stovky specializovaných případů z mnoha právních odvětví a naši klienti s nimi mají skvělé zkušenosti. Využíváme i specialisty z partnerských advokátních kanceláří. Ale vždy máte možnost zvolit si i právníka vlastního.
Kdy mohu začít používat Právníka po ruce? Právník po ruce se vztahuje na události, které vznikly až po jeho sjednání (stejně jako jiná pojištění). Hned po uzavření ale můžete začít využívat vzorové smlouvy a dohled nad nemovitostí v katastru.

Nevíte si s něčím rady?

Rádi vám poradíme na našem chatu nebo na telefonní lince

272 099 990