Itálie

Povinná výbava vozidel v Itálii

Vozidla zahraničních návštěvníků musí být vybavena podle Konvence o silniční dopravě z roku 1949 nebo 1968.

Bezpečnostní pásy a dětské autosedačky
Použití bezpečnostních pásů je povinné také na zadních sedadlech, pokud jsou jimi vybavena). Nerespektování tohoto nařízení se postihuje pokutou 32,80-131,20 eur. Děti do 12 let a do 150 cm výšky musí používat ochranný systém (bezpečnostní pás nebo sedačku). Děti mladší 3 let mohou cestovat v zadní části automobilu bez ochranného systému, pokud jím automobil není vybaven pouze pokud jsou doprovázeny osobou starší 16 let.

Helmy pro motocyklisty
Motocyklista i jeho spolujezdec musí mít ochrannou přilbu.

Výstražný trojúhelník
Je nutné mít výstražný trojúhelník, jinak hrozí pokuta. Trojúhelník musí být umístěn nejméně 50 m od vozidla (na dálnici 100 m) a nejméně 1 m od krajnice.

Reflexní vesty
Je povinností nosit reflexní vestu vždy již při vystoupení z vozu mimo obec (oprava vozidla, zastavení vozidla u krajnice apod.). Reflexní vesta by měla být oranžová, žlutá nebo červená, dle EN471. Toto ustanovení neplatí pro motocykly, nebo mopedy a při stání v zastavěné ploše. Italská policie nekontroluje u turistů, zda mají vestu v povinné výbavě, ale pokutují je, pokud vystoupí z vozu mimo obydlenou zónu bez ní.

Světla
Všechna motorová vozidla musí být vybavena bílými a žlutými světly vpředu a červenými vzadu. V tunelu je svícení povinné. Povinně musí svítit všechna vozidla na dálnicích. Zadní světla do mlhy se mohou používat pouze při viditelnosti nižší než 50m.
Mopedy a motocykly jsou povinny svítit vždy

Dezén pneumatik
Minimální hloubka dezénu je 1,6mm.