3 skvělé řetězce designových hostelů. Hossegor, Řím, Kodaň a mnohem víc!


Hledáte levné, ale stylové přespání pro svůj příští eurovíkend? Víme!

JOE&JOE Hossegor, Francie

JOE&JOE je nová značka obřího hotelového řetězce Accor Hotels (Mercure, Novotel, Ibis atd.), který doufá, že tímto ukáže sebevědomě neslušné gesto megalomanskému trhu Airbnb.
Jde o smíchání různých konceptů. Je to něco mezi hotelem, hostelem a ubytováním v soukromí. Cílí na mileniály a především jde o skvělou lokaci.

To je někde u moře?

Ne. U oceánu! My totiž milujeme Hossegor. Surfařské městečko na pobřeží Atlantiku má v sobě to nejlepší z nejlepšího. Ještě před pár lety, když míval v nedalekém Soustones základnu český Playground Travel, hrnuly se sem davy českých fanoušků lámaných vln. Playgroundi ovšem opustili Stodolu a odstěhovali se na Bali. Jenže Francie je stále skvělá, fascinující betonové bunkry Capbretonu se stále elegantně povalují na plážích a vlny se stále ženou z Grónska, aby udělaly radost všem nadšencům aktivních dovolených.

Má ale JOE&JOE rodinnou atmosféru?

To je právě hlavní lákadlo. Accor se pokouší vytvořit komunitní atmosféru, pro kterou lidé jezdí do hoste-lů. Něco jako imitaci surfařských kempů v kombinaci s penzionem. Nejde o cenu (ale i ta je dobrá), ale o setkávání se s lidmi. To, co Airbnb slibuje, ale ve finále se už dnes většinou nekoná. V JOE&JOE můžete spát v soukromém pokoji i noclehárně a scházet se s ostatními v kuchyni nebo na zahradě. Zajistíte si tu lekce surfu (partneři Roxy a Quiksilver), ale i kurzy jógy nebo můžete vyzkoušet horolezeckou stěnu. Je tu bar, party atmosféra, houpací sítě a venkovní jídelna.

Pozor: Od prosince do půlky března je tu zavřeno. Je to prostě stvořeno pro život na pláži! Ostatně ta je 5 minut pěšky.
Ceny: Společná ložnice/dormitor je od 19 eur (500 Kč) / osobu. Mají ale i nejrůznější verze soukromých pokojů, samostatný dvoulůžák můžete mít za 54 eur (1400 Kč). To je na Francii super.
Kontakt: Webovky a rezervace tady. joandjoe.com

Bar

Kde všude jejich hostely jsou?

Dublin, Hamburk, Paříž, Benátky, Stockholm... a mnohem víc. Pro své hostely si volí výhradně „cool“ města. Takže pokud si vybíráte lokalitu dovolené podle toho, kde to dneska frčí, poslouží webovky Generatoru jako skvělý ukazatel zábavnosti, která čtvrť je dlouhodobě v kurzu.

V Římě jde o cenově dostupné spartánské pokoje kousek od Kolosea a nádraží Roma Termini. Hostel má 75 pokojů, od noclehárny po čtyřlůžák. Je to opravdu velké, dům má sedm pater. Nechybí elegantní bar v trendy olezlém slohu, který jako by z oka vypadl naší Krymské. Letná ne. Ta už by na tohle byla příliš posh :-).

Ceny: Noclehárna je za 15 eur (400 Kč) / osobu, dvoulůžák za 66 eur (1700 Kč) / noc. Mají ale spoustu různých variant i akční slevy.

Kontakt: Řím rezervujte přímo tady.

generatorhostels.com

 

I levná noclehárna může mít styl. Foto: Generator Hostel

Steel House, Kodaň

Z úvodní fotky to možná nevypadá, ale tohle je luxusní hostel v Kodani. Ocelový dům je průmyslově elegantní a nám to připomíná Gucci styl. Skoro jako by se Tom Ford rozhodl pořídit si novou hračku na nejlákavější kodaňské adrese. Vybírejte si ze čtyř- nebo šestilůžkových ložnic, ale mají samozřejmě i dvoulůžáky, a dokonce i singly inspirované kajutami zaoceánských turistických lodí.

Takže tentokrát žádná komunita?

Vlastně ano, tohle je opačný princip. Jde o maximalizaci soukromí. Tak trochu podobně jako japonské kapslové hotely máte na minimální ploše maximální soukromí. Rozhodně ale nejde o žádné přespávací kobky. Hýčkají vás na luxusních matracích Getama (skoro by se řeklo značka jako dánské rodinné stříbro), nechybí fitko ani bazén a můžete mít pokoj i s terasou. Všechno je jen pár kroků od módní čtvrti Vesterbro.

Ceny: Nejlevnější lůžko ve smíšené ložnici je za 125 DKK (430 Kč) / noc. Singl pokoj je za 350 DKK (1200 Kč), s terasou je singl za 400 DKK (1400 Kč). Dvoulůžák s terasou je za 500 DKK (1500 Kč) atd.

Kontakt: Patří to místnímu hotelovému řetězci Arp-Hansen, ale přímý link na objednání postýlky je tady. 

steelhousecopenhagen.com

 

Share this article: