Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Nejvyšší hory Evropy


Evropa tvoří společně s Asií největší souvislou pevninu na Zemi. Geografie Evropy je rozmanitá, ve srovnání s Asií jsou evropské horské vrcholy o něco nižší než hory v Tibetu a Nepálu. Ale i v Evropě můžete vystoupat do několika tisíc metrů a užívat si sníh tam, kde v údolí už kvetou stromy. Výhodou je, že nejvyšší hory Evropy jsou vynikající jak pro běžnou turistiku, tak i pro profesionální horolezectví.

Dovolená v Alpách je oblíbená mezi turisty, lyžaři i horolezci. Sedmý nejvyšší vrchol Alp je Matterhorn (4 478 m). Dlouho byl výstup na něj považován za nemožný, takže se Matterhorn stal poslední pokořenou čtyřtisícovkou. Leží na hranici Švýcarska a Itálie a nabízí také ráj zimních sportů v lyžařských střediscích. Ve středisku Zermatt-Cervinia budete lyžovat doslova ve stínu Matterhornu.

Dalším vrcholem Alp je Mont Blanc (4 810 m). Pokrývá současně Francii a Itálii. V doslovném překladu znamená italský název „bílá hora“. Vrchol byl zdolán v roce 1786 a od té doby se rozrostl ve výcvikové středisko horolezců a oblíbené letovisko. Mezi nejoblíbenější střediska patří Chamonix a Courmayeur a uvnitř hory se nachází 1,5 km dlouhý tunel, který obě země spojuje. Tato oblast spadá do pomyslného horského systému na území Francie, kterému se říká Francouzské Alpy. Kromě vysokých zaledněných vrcholů a horských masivů můžete ve Francouzských Alpách navštívit i množství horských jezer, ples a luk. 

Nejvyšším vrcholem Evropy je Elbrus (5 642 m), i když se dlouho vedly spory, zda skutečně patří Evropě, neboť je součástí Kavkazu v Rusku. Elbrus je stratovulkán, který je asi 2000 let nečinný. Jeho sopečná část začíná v nadmořské výšce 3000 metrů a je pokryt silnou vrstvou ledu. Tající led napájí řeky Kavkazu a udržuje při životě 22 ledovců. Horu lze navštívit v zimě i v létě. V teplejším období můžete začít výlet už od jeho základny, v zimě je výstup na něj mnohem obtížnější a vyžaduje profesionální přípravu. 

Pokud plánujete strávit dovolenou v zahraničí, ať už turistickou a nebo lyžařskou, sjednejte si odpovídající cestovní pojištění, aby vás nepotkalo nepříjemné překvapení!

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_FAQ' of type 'AA-StructuredData-FAQ']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']