Slunečná Malaga


Malaga je španělské přístavní město na pobřeží Středozemního moře na jihu autonomní oblasti Andalusie, která je zároveň hlavním městem provincie Malaga a druhým největším městem Andalusie. Její centrum, Costa del Sol, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na slunečném pobřeží, a to především díky vynikajícím vínům, příjemnému klimatu a mnoha hodinám slunečního svitu.

Oblíbenost města je dána jeho autentickou atmosférou, ideální polohou, blízkostí Sevilly, Rondy a Córdoby, působivými přírodními krásami a jedinečnou kulturní nabídkou. Nalezneme zde až 37 muzeí! Malaga je výjimečnou evropskou destinací, kde vyniká kultura. Nabízí širokou škálu světoznámých kulturních akcí a zajímavých událostí. Je známá také svými nadhérnými plážemi a vynikající gastronomií.

Jde o krásné, přátelské a kosmopolitní město, které láká turisty z celého světa. Malaga je pestrá i z hlediska památek. Může se pyšnit například římským divadlem, starobylou továrnou na rybí omáčku "garum", které Vás zavedou do římských dob Španělska nebo také oblíbeným muslimským palácem Alcazaba. Za návštěvu stojí také Svatyně vítězství, kterou nechali postavit katoličtí panovníci v období reconquisty.

Kromě památek se Malaga pyšní vynikajícím pobřežím s několika písečnými plážemi. Voda je zde azurově modrá a křišťálově čistá, což z ní činí oblíbené místo pro šnorchlování a potápění. Dalším důvodem, proč sem mnoho lidí cestuje, je blízkost a zároveň dobrá dostupnost z Malagy do zámořského území Gibraltar. Autem, autobusem nebo vlakem se sem dostanete za méně než 4 hodiny. Mnoho turistů do Gibraltaru přijíždí za atrakcemi v podobě slavných drzých opic nebo také prozkoumat slavné Gibraltarské skály či za levnými nákupy.

Počasí v Malaze je také ideální pro dovolenou. Nejvíce si ji užijete od května do října, kdy je zde příjemně teplo a málo srážek. Průměrná nejvyšší teplota v Malaze je 28°C v červenci a průměrná nejnižší teplota je 14°C v lednu, takže cestovatelé, kteří dávají přednost chladnějšímu počasí, si mohou svou dovolenou užít i v tomto období. Teplota mořské vody se v létě pohybuje kolem 25°C.  

V případě, že se rozhodnete navštívit toto nádherné město, nezapomeňte si před cestou sjednat správné cestovní pojištění!