Cestovní pojištění na Slovensko: ano, nebo ne?


Na kolik vyjde ošetření bez cestovního pojištění?
  • Slovenská horská služba zachraňuje ročně kolem 200 Čechů.
  • Většina z nich má cestovní pojištění.
  • Ti, kteří ne, platí statisíce.
slovak.jpg

Možná si taky říkáte, že na cestu do Slovenska se pojišťovat nemusíte. Jsme přece pořád tak trochu jedna země a navíc máte kartičku zdravotní pojišťovny, která přece platí i v zahraničí.

Možná se i vy budete divit, že na spoustu situací se karta pojišťovny nevztahuje. 

Představte si situaci: lyžujete na Chopku, zezadu do vás vrazí lyžař a odhodí vás do stromu. Zlomená noha, naražené zápěstí a horská služba na cestě k vám. Na kolik vás to ve výsledku přijde?
 

Zásah horské služby se na Slovensku může vyšplhat na statisíce. Z praxe známe případy, kdy se konečná částka vyšplhala téměř na půl milionu. Bez cestovního pojištění zaplatíte celý zásah ze svého.

Podobné situace se mohou lehce stát kdekoli, i na procházce v horách vám může podklouznout noha nebo se pod vámi sesunout půda. Při jízdě autem stačí sklouznout po náledí nebo za snížení viditelnosti nabourat.

A co když zraníte někoho vy? Nebo někomu zničíte výstroj, nabouráte auto? Pak vás zdravotní pojištění nekryje už vůbec. Platit výdaje za léčbu, zotavování nebo třeba ušlý zisk manažerovi Slovnaftu nebo U.S. Steel Košice vás vyjde na deseti- až statisíce.

Proto existuje cestovní pojištění AXA Assistance. Za pár desítek nebo stovek korun jste krytí v řádech milionů jak na zdravotní výdaje, tak na škodu způsobenou někomu jinému. K tomu získáte nonstop asistenční službu, na kterou se vždy dovoláte, a služby překladatelů a právníků.

Neriskujte. Cestovní pojištění na Slovensko je opravdu nutnost.

Share this article: