Krásný ostrov Mallorca


Mallorca je největším španělským ostrovem a je také součástí Baleárských ostrovů. Nachází se ve Středozemním moři nedaleko Pyrenejského poloostrova.
Z pravé a levé strany jej obklopují dvě pohoří, která jsou dlouhá přes 70 kilometrů,
což z této oblasti činí bezkonkurenční  podívanou.

V hlavním městě Palma se nachází hned několik historických památek, kdy nejznámější z nich je gotická katedrála, kterou musíte rozhodně navštívit.
Za návštěvu stojí i hrad Bellver, arabské lázně a historický palác královské rodiny.
Je zde také spousta dalších možností, jak se zabavit, například klasická elektrifikovaná železnice Palma-Sóller z minulého století, palmské akvárium, kde můžete zblízka vidět různé druhy žraloků a rejnoků, trh Mercat de l'Olivar s místními pochoutkami a pro milovníky kultury je zde několik muzeí a výstav. 

Mallorca patří mezi oblíbené destinace hlavně díky své krásné přírodě, rozlehlým písečným plážím, bezkonkurenčním gastronomickým zážitkům a celoročně teplým počasím. Ostrov se v posledních letech stal velmi oblíbenou prázdninovou destinací a nabízí stále více možností zábavy pro všechny věkové kategorie vhodné pro aktivní dovolenou. Mallorca se pyšní širokou škálou pláží. Máte na výběr z písečných i skalnatých pláží.

Na Mallorce panuje ideální počasí. Od května do října jsou zde vynikající podmínky pro letní dovolenou. Počasí je zde téměř vždy příjemně slunečné a velmi teplé.
V létě mohou teploty přes den dosahovat až 29°C a teplota moře se pohybuje kolem 27°C. Průměrná roční teplota na Mallorce je 20°C. Zima je zde poměrně mírná,
a přestože v listopadu spadne nejvíce srážek, nejsou nijak významné.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na Mallorce, myslete na svou bezpečnost a nezapomeňte si sjednat vhodné cestovní pojištění.