Nejexotičtější místa na světě


Na světě je spoustu exotických míst. Proč se tak nazývají? Nabízí totiž jedinečnou kombinaci nádherné přírody, fascinující kultury a dobrodružství. Projděte si, které z nich by bylo ideální pro vás a můžete vyrazit na cestu za nevšedními zážitky. 

Nejexotictejsi-mista-na-svete-(1).jpgPocit exotičnosti místa bývá většinou subjektivní a závisí na tom, co pro vás znamená exotika. Některé z aspektů exotiky jsou: odlišnost kultury a tradice (setkání s původními obyvateli Amazonského pralesa nebo Nového Zélandu), jedinečnost přírodních krás (Island s geotermálními jevy a ledovci, Galapágy s unikátními druhy zvířat, nebo Maledivy s bílými plážemi a tyrkysovým mořem), historie a mystika (Machu Picchu v Peru nebo řecké Santorini), odlehlost a dobrodružství (Bora Bora, Galapágy, Nový Zéland nebo Amazonský prales).

Pojďme si některé exotické destinace přiblížit víc: 
 

Bora Bora, Francouzská Polynésie

Bora Bora je známá svými luxusními nadvodními bungalovy, které umožňují hostům bydlet přímo nad tyrkysovými vodami. Tyto bungalovy mají skleněné podlahy, takže můžete sledovat podmořský život přímo z vašeho ubytování. A kromě toho nabízí Bora Bora skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Můžete tady objevovat korálové útesy a různé druhy mořských živočichů. Ostrov má i jedny z nejkrásnějších pláží na světě. 
 

Amazonský prales, Jižní Amerika

Amazonie je domovem mnoha druhů exotických zvířat, včetně jaguárů, tapírů, mnoha druhů ptáků a opic. Také zde najdete různé druhy rostlin, léčivých bylin a exotických stromů. Pro dobrodruhy je Amazonský prales tím pravým místem. Můžete tady plavat v řekách, lovit ryby a pozorovat zvířata s průvodcem. Setkat se můžete i s domorodými kmeny a dozvědět se víc o jejich způsobu života.
 

Island

Geotermální jevy na Islandu jsou světoznámé. Gejzíry, horké prameny a bahenní lázně můžete vidět zblízka a do přírodních horkých pramenů se můžete i potopit. Kromě toho si můžete zajít na některý z impozantních ledovců a aktivních vulkánů. Ledovce lze objevovat pěšky, na koních nebo dokonce na sněžnicích. Co se týče vulkánů, pro dobrodruhy existuje možnost výstupu přímo na sopky, kde lze sledovat sopečnou aktivitu.
 

Santorini, Řecko

Ostrov Santorini je známý svými tradičními bílými domy s modrými střechami, které tvoří nádherný kontrast k azurovému Egejskému moři. Navštivte městečko Oia a pokochejte se úchvatnými západy slunce nad mořem. Můžete si vybrat jednu z mnoha kaváren s výhledem a pozorovat slunce, jak zapadá za horizontem. Ostrov má několik krásných pláží, jako je Red Beach, které nabízejí možnost slunění a šnorchlování v tyrkysové vodě.
 

Nový Zéland

Fiordland na Jižním ostrově Nového Zélandu nabízí krásné fjordy s vysokými stěnami a vodopády. Milovníci přírody zde najdou spoustu možností pro turistiku a dobrodružství. Pro fanoušky Pána prstenů doporučujeme navštívit Hobitín, známé místo z natáčení filmu. Jižní ostrov Nového Zélandu je domovem několika impozantních ledovců, které můžete prozkoumat s průvodcem.
 

Galapágy, Ekvádor

Ta pravá exotická dovolená vás čeká na Galapágách, které jsou známé svými unikátními druhy zvířat a úchvatným podvodním světem. Pozorovat tady můžete obří želvy, mořské leguány, albatrosy a mnoho dalších. Při potápění vás uchvátí barevný podmořský život s mnoha druhy ryb, žraloků a mořských želv. Můžete se připojit i k vedené expedici a objevovat jedinečnou přírodu a ekosystémy těchto ostrovů.

Nejexotičtější místa na světě na vás čekají! Stačí si vybrat, sjednat si dobré cestovní pojištění a vyrazit na cestu.