Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.

Nejkrásnější lyžařská střediska světa


 

Lyžování a snowboarding. Která lyžařská střediska jsou ta nejkrásnější? Na světě je jich celá řada. Žebříček vedou hlavně střediska v Americe a Kanadě. Pojďte se podívat, kde to skutečně stojí za to!

Světové žebříčky často sestavují lyžařské magazíny v zámořských zemích, takže se není čemu divit, že jim vévodí lyžařská střediska v USA (Aspen, Jackson Hole, Park City) a Kanadě (Whistler, Banff), ale občas se mezi ně dostanou i ta evropská (Chamonix ve Francii, Verbier a Zermatt ve Švýcarsku či St. Anton v Rakousku). 

 

Park City, USA

V Park City je, stejně jako v celém Utahu, údajně nejlepší sníh na světě, protože je suchý. Park City, které bylo vyhlášeno jedním z dvaceti nejkrásnějších měst Ameriky, se kdysi těžilo stříbro a zlato. Zimní středisko se tady otevřelo v roce 1963. Dnes sem přijíždí přes 1,5 milionu lyžařů ročně.

 

Jackson Hole, USA

Toto americké středisko připomíná spíš menší alpský resort. Hole znamená “díra”, říká se tomu tak, protože nejtěžší freeride v oblasti začíná doslova skokem do díry ze sněhového převisu. Jackson Hole zkrátka nabízí neortodoxní sjezdy na neupravených svazích. Kromě toho sem jezdí řada slavných osobností a levno tu rozhodně není. 

 

Whistler, Kanada

Lyžařské středisko leží 120 kilometrů od Vancouveru a tyčí se nad ním dvě hory, Whistler (odkazuje na pískání syslů) a Blackcomb. Dohromady tvoří největší zimní středisko na západní polokouli. Ročně sem přijedou dva miliony lidí, kteří mají k dispozici přes dvě stě sjezdovek. Whistler má uvolněnou atmosféru, úchvatnou přírodu, ale extrémní ceny.

 

Chamonix, Francie

Malebné horské město Chamonix má horolezeckou a lyžařskou tradici. Jednak jsou tady úžasné výhledy na Mont Blanc a Bossonský ledovec, a jednak máte vynikající podmínky pro jízdu ve volném terénu. Proslulý je zejména 22 km dlouhý sjezd Vallée Blanche. Lyžařské terény tvoří několik oblastí propojených skibusy. V městečku je řada kouzelných hotelů, kaváren a obchodů.

 

Zermatt, Švýcarsko

Alpské lyžování pod vrcholem Matterhornu je jedinečný zážitek. Nikde jinde v Alpách vás lanovka nevyveze tak vysoko, do 3 900 metrů. Kolem jsou skvělé scenérie. Nejdelší sjezd z Klein Matterhornu měří rovných 17 km a má neuvěřitelné převýšení téměř 2 300 metrů. Dole v údolí na vás čeká jeden luxusní hotel vedle druhého. 

 

St. Anton, Rakousko

Nejlepší a také jedno z nejdražších lyžování v Rakousku. Lyžařské oblasti St. Anton, St. Christoph a Stuben mají 133 km tratí a skvělé terény pro freeride. Oblast Lech Zürs přidává 110 km propojených sjezdovek. Tato oblast má navíc záměrně omezenou kapacitu hotelových lůžek kvůli zachování komfortu turistů. 

 

Ať už se vypravíte do kteréhokoliv z nejlepších lyžařských středisek na světě, zařiďte si cestovní pojištění a myslete na to, že i lyžování se řadí mezi extrémní sporty!


[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_FAQ' of type 'AA-StructuredData-FAQ']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']