Největší jezera na světě


Znáte největší jezera na této planetě? Člověk pořád hledá nová dobrodružství. Pokud přemýšlíte nad tím, že navštívíte některé z pěti největších jezer na světě, připravte se na nevšední zážitek. Kaspické moře, Horní jezero, Viktoriino jezero, Huronské jezero a Michiganské jezero patří mezi přírodní unikáty.

Michiganské jezero
Michiganské jezero je třetí největší v severoamerickém systému Velkých jezer a páté největší jezero na světě. Název tohoto sladkovodního jezera pochází z indického slova „mishigami“, což znamená „velká voda“. Velikost vodní plochy je přesně 58 014 kilometrů čtverečních. Většina lidí v okolí jezera Michigan se živí cestovním ruchem. Kouzelná městečka u jezera totiž přitahují tisíce návštěvníků v každém ročním období.

Huronské jezero
Huronské jezero je se svými 59 594 kilometry čtverečními druhým největším jezerem skupiny Velkých jezer. Zároveň je čtvrté největší jezero na světě. Jezero sdílí území Kanady a Spojených států amerických. Své jméno dostalo od indiánského kmene Huronů, který v této oblasti sídlil.

Viktoriino jezero
Viktoriino jezero se nachází na území Keni, Tanzanie a Ugandy jako jedno z Velkých afrických jezer. S rozlohou 69 482 kilometrů čtverečních je třetím největším jezerem na světě a největším na africkém kontinentu. Stojí za návštěvu kvůli mimořádně bohaté flóře a fauně.

Horní jezero
Horní jezero je největší ze systému severoamerických Velkých jezer a druhé největší jezero na světě. Jezero má rozlohu 82 411 kilometrů čtverečních a délka jeho pobřeží je 4 385 kilometrů. Horní jezero obsahuje 10 % světové sladké vody. Krásné břehy jezera jsou navštěvovány turisty kvůli křišťálově čisté vodě a přírodním pokladům v okolí.

Kaspické moře
Kaspické moře nebo Kaspické jezero je největší jezero na Zemi s rozlohou 371 000 kilometrů čtverečních. Tato obrovská vodní plocha se nachází na území Ruska, Ázerbájdžánu, Turkmenistánu, Kazachstánu a Íránu. Většina lidí zná Kaspické moře jako moře. Jezero bylo jako moře pojmenováno, protože když Římané poprvé ochutnali jeho vodu, zjistili, že je slaná. Nejdůležitější města na pobřeží Kaspického moře jsou Baku, Sari a Astara, kde kromě krás jezera můžete objevovat i místní historii a kulturu.

Ať už zamíříte do kterékoli fascinující destinace, nezapomeňte si uzavřít pojištění na cestu bez starostí!