Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Největší města Kanady


Mezi největší kanadská města patří Toronto, Montréal a Vancouver. Jestli jste někdy zatoužili navštívit zemi javorového listu, určitě některé z těchto velkoměst prozkoumejte. A až si je projdete, budete se sem chtít vracet znova a znova. Každého tady uchvátí něco jiného. Mohou to být krásné stavby, městské parky, okolní hory či bohatý kulturní život.

Nejvetsi-mesta-Kanady-(1).jpgToronto najdete v jižní části provincie Ontario u jezera Ontaria. Má téměř 3 miliony obyvatel a je největším městem Kanady, zároveň i pátým největším městem Severní Ameriky. Čtvrtina všech obyvatel Kanady žije ve vzdálenosti 160 km od Toronta. Město má skvěle vybudovanou infrastrukturu a je kulturně pestré. Mluví se tady přes 150 jazyky či dialekty. Až v Torontu budete, navštivte jezero Ontario, naskytne se vám od něj nádherný výhled na celé panorama města. Na nábřeží se nacházejí kavárny, zahradní restaurace a na vodě se houpají lodě vybízející k projížďce.

A co v Torontu neminout? Určitě impozantní nádražní budovu Union Station, dokončenou roku 1927. Na stěnách hlavní velké haly je možné si přečíst jména všech kanadských měst, kam se v minulosti dalo vlakem dostat. Naproti nádraží je hotel Royal York otevřený v roce 1929. Pravidelně v něm pobývala anglická královna, když zemi navštívila. Inspiraci tady sbíral také světoznámý spisovatel Arthur Hailey. Zajímavou stavbou je také místní banka Royal Bank Plaza. Okna má totiž z důvodů tepelné izolace potažena 14karátovým zlatem. Krásná je i budova radnice, City Hall či budova místního parlamentu. A jestli máte rádi historické členité anglické univerzitní stavby, běžte se podívat na University of Toronto.

Hlavní dominantou je věž CN Tower, jejíž výška je 553 metrů. Na hlavní vyhlídkovou plošinu vede 1 776 schodů, dalších 2 579 na tzv. Skypod, který je o cca 100 m výše. Zájem o návštěvu je veliký, takže při nákupu vstupenek se obrňte trpělivostí. Věž ročně navštíví okolo dvou milionů lidí.

Montréal, druhé největší kanadské město, leží v jižní části provincie Québec zhruba 190 km od hlavního města Ottawa. Provincie Québec je známá mimo jiné tím, že se zde mluví francouzsky i anglicky. Montréal je v současné době temperamentní, dynamické a multikulturní město. Žije tady i početná skupina Čechů. Najdete zde velkolepé moderní stavby a rušné hlavní ulice plné obchodů a kaváren, stejně tak i starou část města Old Montréal s historickými domy, úzkými uličkami a starým přístavem. Navštivte i Old Port of Montréal podél řeky Svatého Vavřince. Přístav je ideálním místem pro odpočinek. Můžete si půjčit šlapadla nebo zaplatit výlet lodí a poznat město z nové perspektivy.

V Montréalu je vyhlášená i tržnice Bonsecours Market umístěná v Old Montréalu. Dnes zde nakoupíte všechno možné, ale v minulosti tu probíhaly farmářské trhy. U Olympijského stadionu se tyčí Montréal Tower. Jedná se o nejvyšší šikmou věž na světě. Je vysoká 175 metrů, nakloněná pod úhlem 45 stupňů a dá se na ni dostat lanovkou. Byla postavená v roce 1976 při příležitosti letních olympijských her. Za zmínku stojí i kostel Saint Joseph Oratory, který stojí na pahorku Mount Royal. Jedná se o největší kostel v Kanadě s vnitřní kupolí, která je 3. největší na světě. Hora Mount Royal je zároveň městským parkem a najdete tady klid na relaxaci. Navštivte také Underground city, podzemní město tvořící síť chodeb, kde najdete řadu obchodů a ulic, které spojují jednotlivé části města. V Montréalu se odehrává celá řada rozmanitých festivalů, ať už vyhlášených nebo komorních a alternativních, například International Jazz Festival, Canada Day či Montreal Fireworks Festival.

Mezi největší města Kanady patří i Vancouver. Je to jedinečné přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie, největší metropolitní centrum v západní Kanadě a třetí největší v celé Kanadě. Vancouver je považován za kulinářské centrum Kanady. Můžete si dopřát nejen výtečné čerstvé ryby, ale také asijskou kuchyni či čerstvé pokrmy z farem. Nenechte si ujít posezení v místních restauracích a barech, kterých zde najdete celou řadu. 

Vancouver nabízí celou řadu aktivit. Ve městě se můžete vypravit na některou z pláží a dopřát si ničím nerušený odpočinek. K procházkám a projížďkám na kole přímo vyzývají městské parky a nejrůznější stezky vedoucí do okolí města. Hory, kterými je Vancouver obklopen, zase lákají k provozování oblíbených zimních sportů.

Není to jen krásná příroda a chutné pokrmy, které lákají k návštěvě Vancouveru. Najdete zde také řadu zajímavých staveb, například Christ Church Cathedral. Jedná se o nejatraktivnější gotický kostel ve městě, který byl postaven v roce 1895. Další stavbou, která určitě stojí za návštěvu je Marine Building. Jedná se o art deco budovou ve městě v námořním stylu. Pokud se rozhodnete zúčastnit se některého z místních koncertů, vaše kroky pravděpodobně povedou do budovy zvané The Orpheum. Jedná se o jednu z nejkrásnějších koncertních hal v Severní Americe. Za kulturou se můžete vypravit také do divadla Queen Elizabeth Theatre

Pokud budete procházkou po místních památkách unaveni, můžete si odpočinou v některém z krásných parků. Největším a nejoblíbenějším z místních parků je Stanley Park, který je jedinečnou oázou klidu přímo v centru rušného Vancouveru. Ať už dáváte přednost procházkám rušným městem, odpočinku na pláži nebo raději pikniku v přírodě, ve Vancouveru nic z toho není problém.

Před tím, než do Kanady vyrazíte, zvažte, jaké cestovní pojištění vybrat. Určitě se ale na cestu mimo Evropu pojistěte, ušetříte si tím hodně starostí. 

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']