Pět tipů na jarní dovolenou v Evropě


iStock-1318045190.jpgJaro je v plném proudu, ale ještě stále zbývá čas dohnat předl étem cestovní resty a vyrazit do některé z oblíbených destinací v Evropě. Ať už na delší dobu, nebo jen na víkend, nedaleké země nabízejí pestré možnosti, kterých by byla škoda nevyužít.

Řím
Italská metropole je ideálním místem na rychlou a zároveň na zážitky bohatou dovolenou. Malebné kavárny a vyhlášené místní restaurace se postarají o váš dokonalý gastronomický zážitek, zatímco populární památky jako Koloseum nebo Fontána di Trevi vás uchvátí svou historií a krásou. Jarní počasí v Římě je navíc mnohem přívětivější než to letní!

Amsterdam
Také v Amsterdamu strávíte skvělou jarní dovolenou, už jen proto, že na jaře tu není tolik turistů. Půjčte si kolo a vyražte objevovat staré uličky a čtvrti protkané věhlasnými kanály. Holandské hlavní město nabízí také spoustu kulturního vyžití a se západem slunce také neopakovatelné noci v barech nebo na party.

Barcelona
Španělské podnebí je vždy mnohem příjemnější než to středoevropské, a tak zatímco se počasí v Česku dlouze probouzí ze zimního spánku, města jako Barcelona vám nabídnou zaručenou dávku tepla. Také zde se můžete těšit na úžasnou architekturu a neúnavný noční život, stejně jako na relax na pláži nebo při ochutnávání místních dobrot.

Kodaň
Na severu Evropy se nachází krása jiného ražení – okouzlující a rozkvetlá Kodaň, která je sice chladnější než Španělsko, ale možností vyžití tu najdete nespočet. Projížďky na kole patří v Kodani k místnímu koloritu, a kdo má raději klidně strávený den, ocení útulné kavárny a pověstné dánské pečivo. 

Dublin
Oslavy dne Svatého Patrika už tento rok nestihnete, ale i bez nich si v největším městě Irska přijdete na své. Pinta tmavého místního piva potěší v každé roční době, obzvlášť v hospodách, které pamatují staletí. Narazit zde můžete na lokální muzikanty a další umělce, kteří zaručí, že se vaše dovolená v Dublinu stane nezapomenutelnou.

Ať už vyrazíte kamkoliv, sjednejte si před tím cestovní pojištění. S pojišťovnou AXA ho teď navíc získáte se slevou 20 %!