Zdravotní pojištění cizinců

Zdravotní pojištění cizinců

Ať už budete v České republice delší dobu pracovat nebo studovat, máme pro vás dva typy zdravotního pojištění cizinců, se kterými o vás bude dobře postaráno po zdravotní stránce. Obě varianty uznává Cizinecká policie ČR jako pojištění splňující podmínky pro udělení víza.

Zdravotní pojištění cizinců pro případ nutné péče je vhodné pro krátkodobé pobyty v ČR. 

Komplexní zdravotní pojištění cizinců se vám bude hodit v případě, že u nás plánujete být déle než 90 dní, nebo žádáte o vízum již po několikáté. 

Nutná a neodkladná péče

Zdravotní pojištění pro cizince, kteří zamýšlejí pobývat na území České republiky maximálně po dobu 90 dnů a žádají o krátkodobé vízum, nebo zamýšlejí pobývat na území České republiky déle než 90 dní a žádají o dlouhodobé vízum nebo pobyt. Toto  zdravotní pojištění cizinců je dostačující, pokud je žádost o vízum podána na zastupitelském úřadě České republiky v zahraničí (velvyslanectví, konzulát).

Komplexní zdravotní pojištění cizinců

Pojištění pro cizince, kteří zamýšlejí pobývat na území České republiky 90 dní a déle, a žádají o dlouhodobé vízum nebo dlouhodobý pobyt anebo je žádáno o prodloužení víza či pobytu. Toto zdravotní pojištění cizinců je nezbytné, pokud je žádost o vízum nebo o prodloužení víza či pobytu podána na území České republiky.