Jak pojistit zavazadla při cestování do zahraničí?


iStock-1067822456.jpgMožná už se vám někdy stalo. Vaše letadlo po několikahodinovém letu dosedlo na runway ve vaší cílové destinaci. S úlevou a plní očekávání procházíte terminálem k výdeji zavazadel a trpělivě čekáte na své kufry. Ty se ale ani po desítkách minut na rotujícím pásu neobjevují a vy už musíte v prvních hodinách dovolené řešit neočekávaný problém. Naše pojištění vám tyto nenadálé situace naštěstí může ulehčit. 

Na případy, kdy se vám při cestování letadlem do zahraničí zpozdí zavazadla, myslí třeba varianta cestovního pojištění Excelent. Díky němu si můžete nárokovat uhrazení nákupu nezbytných základních hygienických potřeb a oblečení do limitu 5 000 Kč, pokud se ocitnete bez zavazadel více než šest hodin. V čistém oblečení a s taškou nezbytností nakoupených v místní drogerii se přeci jen takové situace zvládají lépe. Stejnou situaci pokrývá i cestovní pojištění pro zahraniční cesty Travel 4 Business Plus, ale za čekání na zavazadla více než 6 hodin vám kompenzuje hodinovou sazbou 500 Kč do celkového limitu 2 000 korun.

Součástí variant Excelent a Komfort je i pojištění zavazadel proti poškození, zničení nebo odcizení z místa ubytování, úschovny, případně uzamčeného dopravního prostředku. Nevztahuje se však na případy, kdy za věci ručí dopravce, například při letecké nebo autobusové dopravě.

Na základní informace o cestovním pojištění a pojistné limity se můžete podívat zde.