Tenerife, největší ostrov Kanárských ostrovů


Tenerife je španělským pokladem, největším ostrovem Kanárských ostrovů
a nachází se v severovýchodním Atlantiku. Ostrov je známý svými horami a vrcholy,
z nichž nejznámější je téměř 4000 metrů vysoká sopka Teide, která je nejvyšším vrcholem země. Tenerife je stále více a více oblíbené a získává si srdce mnoha turistů. Je velmi oblíbenou prázdninovou destinací díky svému příznivému
teplému počasí. Tenerife se vyznačuje krásnými tropickými lesy, písečnými
plážemi, křišťálově čistou mořskou vodou, ale také širokou nabídkou vodních aktivit a plážových sportů.

Tenerife má také co nabídnout rodinám s dětmi, skupinám přátel i párům.
Ideální aktivitou pro děti je návštěva zdejšího aquaparku, který patří k nejlepším v Evropě. Také doporučujeme navštívit zoologickou zahradu nebo Jungle park, který rozhodně zaujme i starší generaci. Dále stojí za zmínku národní park Teide, pyramidy v Guimu, maják Punta Teno, muzea, historické budovy či místní vynikajících restaurace.

Jednou z největších výhod ostrova jsou dvě letiště na Tenerife, kdy první letiště
se nachází na severu ostrova a druhé na jihu. Letiště si můžete zvolit na základě umístění Vašeho ubytování. Pokud byste chtěli procestovat ostrov, nejlepší volbou je doprava autem, kdy si můžete zapůjčit auto a vybrat si z několika půjčoven,
které Tenerife nabízí.

Tenerife je také vždy dobrou volbou z hlediska počasí, neboť slunečné a teplé letní počasí zde panuje po celý rok a po většinu roku je též sucho. Průměrná denní teplota se pohybuje kolem 21 až 24 °C a teplota moře se pohybuje kolem 22 až 25°C. Nejvíce srážek spadne na podzim, ale nejsou nijak významné. Průměrná roční teplota na Tenerife je 20 °C a počasí na ostrově je ovlivněno středomořským podnebím.

Než se rozhodnete odcestovat a prozkoumat tento nádherný španělský ostrov, nezapomeňte si sjednat AXA cestovní pojištění.