Cestovní pojištění pro domácí mazlíčky


iStock-1254080385.jpgCestujete do zahraničí a chcete mít svého zvířecího parťáka stále po boku? Jen do toho! Nezapomeňte si ale mazlíčka připojistit – nebudete se tak muset bát o zdraví zvířete ani následků jeho případného řádění.

Cesty do zahraničí se psem nebo kočkou jsou stále populárnější, někdy navíc není jiného zbytí, pokud chcete poznávat cizí země a těžko sháníte hlídání. Pokud je ale vaše zvíře dostatečně dobrodružné, užije si dovolenou stejně jako vy. Ovšem podobně jako u člověka není ani u zvířat radno podceňovat cestovní pojištění.

Konkrétně na zvířata myslí cestovní připojištění ke klasickému „lidskému“ cestovnímu pojištění, které zahrnuje veterinární péči pro vašeho psa či kočku během společného pobytu v zahraničí (včetně nákladů za cestu k veterináři) a rozšiřuje krytí o odpovědnost za škodu způsobenou zvířetem. Aby však mohl mazlíček vycestovat do zahraničí s vámi, je k tomu zároveň potřeba mít jeho platný mezinárodní očkovací průkaz.

Pojištění domácích mazlíčků je součástí pojistného balíčku AXA Excelent, který dále zahrnuje třeba i pojištění pro cestování letadlem (zpoždění letu o více než 6 hodin nebo úplné zrušení letu). Balíček Excelent pokrývá i pojištění léčebných výloh (500 000 000 Kč), odpovědnosti za škodu, asistenčních služeb, právní ochrany, úrazové pojištění nebo pojištění zavazadel. Není nad to užít si dovolenou i s mazlíčkem bezstarostně!