Cestovní pojištění na hory


Cestovní pojištění na hory

Stále více Čechů každoročně vyráží na hory do ciziny. Dovolená v Alpách totiž nevyjde zas o tolik dráž než ta v České republice a zážitek z lyžovačky se nedá srovnat!

Na co při cestě za hranice pamatovat, a na co dát pozor třeba na sjezdovkách?

Před každou cestou je potřeba zjistit si podrobnosti o zemích, kterými budeme projíždět. Každá země má totiž svá pravidla a občas jsou to pravidla, která nejsou všeobecně známá. Věděli jste, že třeba v Itálii nesmíte převážet benzín v kanystru? Švýcaři jsou zase celkem přísní na to, co vezete a kolik toho je, což určitě zná každý, kdo byl někdy v italském Livignu a vracel se zpět přes Švýcarsko, kde jsou na hranicích pečlivé kontroly.

V zimních střediscích velmi často platí povinnost mít sněžné řetězy. Bez nich se vám totiž může stát, že buď někde uvíznete, nebo v tom lepším případě dostanete jen pokutu, že je nemáte. Sněžné řetězy musíte mít po ruce, což podle místní policie není v kufru mezi ostatními věcmi, znamená totřeba u nohou spolujezdce.​

Před cestou je tak ideální si pročíst web Ministerstva zahraničních věcí. Kromě toho si nastudujte i pravidla silničního provozu a na kolik vás vyjde mýtné, či kde budete potřebovat dálniční známku a zda na trase nejsou nějaké objížďky či uzavírky.

 

5 zásadních pravidel na sjezdovky:

  Helma je základ

 Alpská střediska nabízí pro své zákazníky nejen perfektně upravené sjezdovky, ale také velmi dbají na bezpečnost. Děti do 14 let mají tak povinnost mít helmu, u dospělých sice nic takového neplatí, ale helma se doporučuje každému.

Lyžujte jen na vyznačených místech 

Pokud nejste pojištěni na rizikové sporty, pohybujte se jen po vyznačených tratích a v žádném případě nevyjíždět mimo sjezdovku. Vzhledem k velké popularitě freeridu je ve spoustě středisek vyznačený svah, který je vhodný pro tento druh sportu. V případě, že ale vjedete přes přísný zákaz do míst, která k lyžování nejsou uzpůsobená, a něco se vám stane, tak vám pojišťovna náklady spojené s ošetřením neuhradí. V případě vyhlášení lavinového nebezpečí to platí také.

Pokud chcete freeride přeci jen zkusit, sjednejte si připojištění rizikových sportů.

Alkohol až po lyžovačce

 Popíjení alkoholu na sjezdovkách a následné lyžování není zakázané, ale při jakékoliv události vám zjištěný alkohol určitě nepomůže. Doporučujeme si tak oblíbený svařák nebo bombardino dát až po lyžování.
 

10 pravidel lyžařské federace

 I na svazích se setkáte s policií, ta napomíná neukázněné lyžaře a může vám dokonce udělit i pokutu. Na sjezdovkách a obzvlášť v Alpách je potřeba být ohleduplný k ostatním a nejezdit nad vaše možnosti. Následky totiž mohou být fatální. I na sjezdových tratích platí určitá pravidla, která se musí dodržovat stejně jako třeba na silnicích. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) sestavila 10 pravidel pro chování na sjezdových tratích, která platí napříč všemi státy.

 Cestovní pojištění se vyplatí

 

 V neposlední řadě je potřeba si sjednat cestovní pojištění, které se vám může hodit v případě, že se zraníte nebo někoho srazíte. Lékařská péče v cizině atransportjsou totiž opravdu nákladnéa pojištění do zahraničí vám tak může ušetřit desítky až stovky tisíc korun.

 Co nabízí cestovní pojištění na hory?

  • Téměř neomezené krytí léčebných výloh
  • Asistenční služba 24/7
  • Celosvětová síť smluvních zdravotnických zařízení
  • Krytí běžných sportů už v základní variantě pojištění
  • Pojištění zavazadel kryje i sportovní vybavení
  • Zvýhodněná cena pro děti do 18 let
  • Široká škála připojištění