Cestovní pojištění na Slovensko

Cestovní pojištění na Slovensko


Spousta z nás stále považuje Slováky za bratry, často máme na Slovensku i příbuzenstvo či část rodiny, takže nám ani nepřipadá, že dovolená na Slovensku je vlastně výletem do ciziny, ale přitom je. Proto je potřeba před odjezdem myslet na pár věcí, které je nutné zařídit. A na co se před cestou na Slovensko připravit?

Každoročně skoro polovina Čechů jezdí na dovolenou na Slovensko bez cestovního pojištění, čímž riskují vysoké náklady na ošetření v případě úrazu. V České republice si náklady na jednotlivá ošetření ani neuvědomíte, protože jsou hrazena z klasického zdravotního pojištění. V ostatních evropských destinacích, tedy i na Slovensku, mohou sahat od desítek až stovkám tisíc korun.

Cestovní pojištění na Slovensko vás ochrání před platbou za ošetření, hospitalizaci či převozy sanitkou. Samozřejmostí je i spoluúčast, která se vám může hodit třeba v případě, že někoho omylem srazíte na sjezdovce či při cyklistice. Nechybí ani pojištění odcizení, ztráty či poškození zavazadel.

A jaké jsou výhody cestovního pojištění na Slovensko od AXA Assistance?
  • Téměř neomezené krytí léčebných výloh
  • Asistenční služba 24/7
  • Síť smluvních zdravotnických zařízení
  • Krytí běžných sportů už v základní variantě pojištění
  • Pojištění zavazadel kryje i sportovní vybavení
  • Zvýhodněná cena pro děti do 18 let
  • Široká škála připojištění
Slovensko je skvěle dostupné jakýmkoliv dopravním prostředkem, pro většinu je nejpohodlnější samozřejmě automobil. Cestování vlakem, autobusem či letadlem má rozhodně také své nesporné výhody. Děti, studenti a senioři mohou navíc využít cestování vlakem po Slovensku zdarma. Jestli bez svého domácího mazlíčka nedáte ani krok, tak nezapomeňte na to, že je potřeba mu před odjezdem vyřídit pas, což je něco jako obdoba očkovacího průkazu, kde jsou uvedeny záznamy o absolvování nutných očkování zvířete.

Dopravní předpisy jsou stejné jako u nás, až na toleranci alkoholu za volantem

Co se týče dopravních předpisů tak ty jsou stejné jako u nás. S jednou výjimkou, že na Slovensku můžete po jednom pivu sednout za volant.  Sportovci a převážně cyklisté by měli brát v potaz, že na Slovensku je povinnost při jízdě mimo obec mít na hlavě přilbu. Cyklisté do 15 let ji musí povinně mít i v obci.

Nenechte si ujít zajímavá místa

Slovensko nabízí řadu krásných destinací, které rozhodně stojí za to navštívit. Důkazem toho je fat, že loni nejvíce Čechů vycestovalo právě na Slovensko. Na své si přijdou jak milovníci horské turistiky a to nejen v zimě, tak příznivci historických památek anebo ti, kteří si prostě chtějí užít klidnou dovolenou v nádherné přírodě, relaxovat či ochutnat místní kulinářské speciality.

Popsat všechny lokality, které byste si neměli nechat ujít, by zabralo hodně stránek, proto zmíníme pouze některé. Pokud jste příznivcem aktivního trávení dovolené, tak výstup na horu Kriváň ve Vysokých Tatrách, symbol národní hrdosti Slováků, vám nesmí uniknout. Pro odpočinek a relax se hodí navštívit lázeňské město Piešťany a užít si unikátní léčivé bahno a horké minerální prameny. Kombinaci pozoruhodné krajiny s jeskyněmi, vodopády a soutěskami a památek svědčících o bohaté historii regionu nabízí Slovenský ráj.

Při setkání s medvědem buďte hlavně v klidu
 
Každého návštěvníka hor jistě napadne otázka, jak se chovat při setkání s medvědem. Důležité je hlavně se snažit tomuto setkání předejít, což znamená držet se jen turistických tras a ráno či večer být při pohybu v přírodě ostražití. Respektujte zákaz vstupu do přírodních rezervací, nenechávejte poblíž tábořiště žádné zbytky jídla, zamykejte si popelnice, pokud bydlíte v oblasti, kde se medvědi vyskytují.

sjednat cestovní pojištění se slevou 20%25