Cestujte za vzdělávacími účelyV dnešní době se stále více mladých lidí rozhoduje pro studium v ​​zahraničí, ať už v rámci Evropy nebo na jiném kontinentu. Jaké jsou ale výhody studijních cest do zahraničí a čemu věnovat pozornost? 

Výhody studia v zahraničí:

Mnoho lidí volí studijní programy v zahraničí právě proto, že vzrůstá potřeba zažít jinou kulturu, vyzkoušet si jiný styl života, naučit se jiný jazyk a osamostatnit se. Studiem v zahraničí můžete objevit nové země, perspektivy, zvyky a jejich kultury. Mezi tyto výhody patří také možnost každý den poznávat nové krásy přírody, muzeí, kulturních památek a celkově si vyzkoušet každodenní žití v jiné zemi.

Mnoho studentů, kteří se rozhodnou studovat v zahraničí, poprvé opustí svůj domov, takže když přijedou do nové země, jsou okamžitě fascinováni novou kulturou novými potravinami, zvyky, tradicemi a mají možnost prožít úplně nový styl života. Pokud navíc studujete v zahraničí několik měsíců nebo dokonce let, můžete procestovat všechny místa v dané zemi, kde studujete a také můžete snadno prozkoumat sousední země! Pokud například studujete ve Francii, máte možnost cestovat do různých částí Evropy, včetně Londýna, Barcelony nebo Říma.

Dalším důvodem, proč uvažovat o studiu v zahraničí, je možnost vzdělávat se jinak, kdy celkově výuka probíhá jiným způsobem. Nahlédnutí do vzdělávacího systému cizí země je skvělý způsob, jak skutečně zažít a porozumět zdejším lidem, spolu s jejich tradicemi a kulturou. Je pravděpodobné, že pokud se chystáte studovat v zahraničí, jednou z hlavních výhod je možnost naučit se cizí jazyk.

Studium v ​​zahraničí poskytuje příležitost plně se ponořit do učení se nového jazyka a neexistuje lepší způsob, jak se učit, než odposlouchat daný jazyk a zaznamenat různé jazykové obraty, výrazy a správnou výslovnost v každodenním životě. Student se může naučit jazyk také formou jazykových kurzů, které daná univerzita poskytuje. Tuto možnost nabízí, aby svým zahraničním studentům poskytla formálnější výuku jazyků. Po absolvování studijního programu v zahraničí mnoho studentů přijede zpět domů obohaceno jinou kulturou, jazykovýma znalostma, skvělým dosaženým vzděláním a ochotou se učit. Není třeba zmiňovat, že to všechno je přínosné pro studenta do budoucího zaměstnání. Mnoho studentů však zjistí, že si svou hostitelskou zemi oblíbili natolik, že se rozhodnou zde hledat práci. Jednou z největších výhod studia v zahraničí je, že můžete získat nové, celoživotní přátele z různých zemí. Studenti se setkají s mnoha novýma lidma ve škole a to vám dává příležitost se skutečně vzájemně poznat a budovat trvalé vztahy se svými novými spolužáky. Přátelé také mohou být důležití později ve vašem životě či kariéře.

Tipy pro studium v ​​zahraničí.

Připravit se předem a seznámit se s možnými problémy může být pro Vás velkou výhodou. Mohou Vám usnadnit každodenní život a udělat prvních pár dnů v zahraničí méně stresující. Před odjezdem se také podívejte na místní podmínky, zákony, právní systém, počasí a kulturu země, abyste nebyli překvapeni a nedostali se do problémů. Jednou z největších stresových situací, se kterými se můžete setkat při dlouhodobém pobytu v zahraničí, jsou problémy s bankou. Nezapomeňte Vaši banku předem upozornit, že budete v zahraničí, a také uvést konkrétní data a podrobnosti o tom, kdy a kde budete žít, abyste nemuseli čelit náhlému odmítnutí vaší kreditní nebo debetní karty. Nikdy nenechávejte papírování na poslední chvíli, pokud se nechcete stresovat!Než začnete, zeptejte se svého studijního poradce nebo známých, kteří dříve studovali v zahraničí, co se od Vás v přípravné fázi požaduje. Mezi nejdůležitější věci, které si musíte před odjezdem zajistit, patří zdravotní pojištění, naplánování rozpočtu, zajištění bydlení a také zajištění transferu do dané země. Další tip je udělat si kopii cestovních dokladů a osobních dokladů a vzít si je s sebou včetně originálu. Až dorazíte, uložte si originální dokumenty na bezpečné místo ve Vašem novém domově a kopie si vezměte s sebou. Chcete-li si naplánovat rozumný rozpočet, sledujte, jak se místní stravují a nakupují. Vyhněte se zbytečnému utrácení za služby a dopravu. Zeptejte se svých spolužáků, učitelů nebo případně hostitelské rodiny, jaké jsou místní ceny. 

 

Dlouhodobý pobyt v zahraničí může způsobit velké starosti. Finanční ztráta v důsledku možných nehod a škod by neměla být jednou z nich! Před odjezdem si vždy sjednejte cestovní pojištění, abyste se nemuseli zbytečně stresovat.