Jak zabavit děti na cestáchPrázdniny a svátky, na ty čekáme po celý rok. Dlouhý let, cesta vlakem nebo jízda autem po dálnici může být pro rodiny s malými dětmi velkou výzvou. Většina se těší na dovolenou a odpočinek, ale mnoho rodičů se dovolené či výletu obávají a přemýšlejí, jak jejich dítě vydrží dlouhé hodiny sedět na jednom místě. Shromáždili jsme několik hravých nápadů a aktivit, které mohou zabavit vaše ratolesti na dlouhých cestách! A nemusíte ani vytahovat elektrické přístroje nebo tablety. 

Zazpívejte si se svými ratolestmi v autě

Pro všechny členy rodiny může být uklidňující zazpívat si společně v autě na dlouhé cestě. Můžete své děti naučit své oblíbené písničky, nebo dokonce písničky, které Vám zpívali rodiče, když jste byli ještě malí. Nebo si můžete pobrukovat hudbu z populárních pohádek, které znají. Můžete být kreativní a zlepšit je tím, že je předvedete v různých stylech, jako je například vymýšlení vtipných textů nebo předělání písniček do rockové verze.

Barkohba, kámen nůžky papír, sólový řetěz

Pro tyto skvělé hry nejsou doslova zapotřebí žádné rekvizity. Pokud chcete své děti zabavit,  tyto hry jsou ideální volbou. 

Hra torpéda a améby

Stačí přidat malou kostkovanou knížečku a tužku a můžete se pustit do strategické hry!

Pohádková fikce

Neexistuje jednodušší hra než tato! Hra probíhá tak, že první hráč začíná vymýšlet část svého příběhu, jak se mu zlíbí a následně druhý hráč pokračuje v příběhu kdy domýšlí další část a tímto stylem pohádková fikce pokračuje. Společně tedy můžete zábavně strávit svůj čas vzájemným doplňováním vět a může vzniknout vzrušující krátká bajka. Samozřejmě tím také rozvíjíte představivost Vašeho dítěte.
 

Před dovolenou si uzavřete rodinné a skupinové cestovní pojištění, které bude splňovat Vaše kritéria!